obecnie
2° C
jutro
3° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Którą pizzerie polecacie w...
  6834 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Cialis Et Ordonnance Kelastest
  9 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Jaką sieć i jaki telefon p...
  8088 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Rehabilitant niemowląt kog...
  4507 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  2357 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  4928 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3134 wyświetleń
  15 odpowiedzi
Przejdź do forum

Rozmawiali o wierszach

13 stycznia 2020 14:44, autor: MBP

11 stycznia w MBP odbyły się kolejne Warsztaty literackie "Wers" dla dzieci i młodzieży stalowowolskich szkół. Tym razem spotkanie poświęcone było analizie najnowszych utworów młodych poetów.

Uczestnicy wzięli udział w zabawie literackiej. Polegała ona na odgadywaniu, kto jest autorem wiersza. Napisane przez uczestników zajęć teksty nie były łatwe do rozpoznania autora, bo ich twórcy postarali się zmylić swoich przyjaciół i stworzyli nietypowe dla siebie wiersze.

Później opiekunki warsztatów poprowadziły rozmowę o zaprezentowanych utworach poetyckich. Zwróciły uwagę na zastosowanie nowatorskich środków stylistycznych, które podkreślały niezwykłość opisywanych zjawisk, wywoływały głębokie emocje i wydobywały ukryte znaczenia. Młodzi poeci analizowali kto jest podmiotem lirycznym, do kogo jest adresowany wiersz, jakie jest jego przesłanie. Dyskutowali także o tytule, który jest znaczącym elementem w utworze. To tytuł często nas ukierunkowuje, budzi zaciekawienie, niekiedy zaskakuje. Uczestnicy warsztatów potwierdzili, że często nie stosują tytułów, by nie ograniczać odbiorcom możliwości różnego interpretowania wiersza. Tradycyjnie odbył się Turniej Jednego Utworu. Jego laureatką została Lena Iwanicka. Na koniec zajęć prowadzące zachęciły swoich podopiecznych do wzięcia udziału w konkursach poetyckich takich jak: "Liryczne Jasło", "Gdy słowa dojrzewają" i "Tak piszę o muzyce".

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.