obecnie
4° C
jutro
2° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • R: expend rules increase, ...
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2877 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5904 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  545 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5257 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  4827 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2709 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stracił 9,5 tys. złotych - policjanci ostrzegają!

20 stycznia 2020 10:41, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, za pomocą których przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego. 

Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska -  w granicach 1 zł. W wiadomości podany jest link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta - takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

W miony weekend ofiarą takiego oszustwa padł mieszkaniec powiatu niżańskiewgo, który otrzymał wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki kwoty 1,10 zł. Mężczyzna kliknął w link dołączony do wiadomości, po czym przelał „brakującą kwotę”. Jak się później okazało, z jego konta zamiast drobnej kwoty, zniknęło 9,5 tys. zł.

Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.