obecnie
9° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Passable Plat gep
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Ethical Spot gep
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2955 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5968 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  603 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5315 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  4886 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zmiana organizacji ruchu w kierunku Pysznicy

3 lutego 2020 13:57, autor: stalowawola.pl

Na kolejny etap wchodzą prace przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska. W związku z tym zmianie ulegnie organizacja ruchu na ul. Czarnieckiego. Od najbliższego czwartku – 6 lutego, w kierunku Pysznicy pojedziemy specjalnie poprowadzonym dwukierunkowym bypassem.

– Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska jest i była priorytetem działań naszego samorządu. Ta obwodnica nie tylko bardzo mocno połączy sąsiadujące miejscowości, ale przede wszystkim otworzy nam nowe okno na świat, dzięki bezpośredniemu połączeniu z drogą szybkiego ruchu S19. To dla nas kluczowe rozwiązanie z punktu widzenia rozwoju gospodarczego, społecznego, ale również komfortu życia naszych mieszkańców – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent Miasta Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2017 roku nie było mowy o budowie trzeciego łącznika do obwodnicy w ciągu ul. Czarnieckiego. Wówczas trzy samorządy, w tym Miasta Stalowej Woli, połączyły siły we wspólnej sprawie i dzięki zgodzie oraz determinacji łączyć będzie je również nowy węzeł komunikacyjny. 5 lutego 2018 roku ujęcie w inwestycji obwodnicy Miasta Stalowej Woli i Niska łącznika z ul. Czarnieckiego potwierdził Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury podczas swojej wizyty w Stalowej Woli.

Obecnie natomiast w fazę realizacji wchodzą prace, które docelowo zakończą się budową owego łącznika, co powoduje zmianę organizacji ruchu na ul. Czarnieckiego. Ruch w kierunku Pysznicy zostanie poprowadzony dwukierunkowym bypassem. Droga objazdowa będzie mieć długość około 500 metrów, szerokość 5,5 m, z 2-metrowym ciągiem pieszo-rowerowym i poboczem z każdej strony. Jadąc od Pysznicy, tuż za mostem, droga objazdowa będzie skręcała w prawo i po łuku będzie pozwalała włączyć się do ruch w okolicach zatoki autobusowej przy ul. Czarnieckiego. Początkowo zakładano, że droga objazdowa powstanie z płyt betonowych, ale wykonawca ostatecznie przygotował drogę o nawierzchni z betonu asfaltowego.

Początek obwodnicy Stalowej Woli i Niska zlokalizowany będzie w Stalowej Woli w miejscu skrzyżowania ulicy Podskarpowej i Chopina (nieopodal galerii Vivo!). Stąd obwodnica będzie przebiegać wzdłuż wałów rzeki San, czyli po północno-wschodniej granicy miasta Niska. Ponownie zostanie włączona w ciąg drogi krajowej nr 77 w miejscowości Przędzel przed węzłem Rudnik. Docelowo trasa połączy się również z drogą ekspresową S19 stanowiącą część międzynarodowego szlaku Via Carpatia, poprzez włączenie do planowanego węzła Rudnik. W Stalowej Woli do obwodnicy będzie można włączyć się od ul. Podskarpowej, od ul. Czarnieckiego i zjeżdżając z ronda przy ul. Energetyków.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.