Przejdź do forum

Sparing: kolejne zwycięstwo „Stalówki”!

5 lutego 2020 22:20, autor: stal1938.pl

W środę nasi piłkarze rozegrali piąte spotkanie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym. Zielono-czarni tym razem zmierzyli się z drużyną TEXOM Sokół Sieniawa.

Za Stalą w zimowym okresie przygotowawczym już pięć meczów kontrolnych. Wcześniejsze cztery zakończyły się zwycięstwami „Stalówki”. Zielono-czarni kolejno wygrywali: 1:0 z Wisłą Sandomierz, 2:0 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, 4:2 z Koroną II Kielce i 2:0 z Puszczą Niepołomice. W środę Stal rywalizowała z drużyną z III ligi grupy IV. I znów okazała się lepsza od rywala!

Nasi piłkarze szybko, bo już w 12. minucie objęli prowadzenie w spotkaniu z TEXOM Sokołem Sieniawa. Bramkarza drużyny z Sieniawy pokonał Szymon Jopek. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. W 19. minucie prowadziliśmy już bowiem 2:0. Tym razem bramkę zdobył Przemysław Stelmach.

Co prawda w ostatnich minutach pierwszej połowy piłkarze Sokoła strzelili nam gola, ale to zielono-czarni na przerwę schodzili w lepszych nastrojach. W samej końcówce tej części gry bramkę zdobył bowiem jeszcze Michał Płonka.

W drugiej połowie drużyna Sokoła zdołała jeszcze raz pokonać naszego bramkarza, ale środowe spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych 3:2. Piąty mecz i pięć zwycięstw w zimowym okresie przygotowawczym!

W następnym sparingu Stal zmierzy się w sobotę (08.02) o godzinie 13 z Górnikiem Łęczna.

Stal Stalowa Wola – TEXOM Sokół Sieniawa 3:2 (3:1)

1:0 – Szymon Jopek 12′

2:0 – Przemysław Stelmach 19′

2:1 – Bartłomiej Purcha 38′

3:1 – Michał Płonka 45′

3:2 – Oskar Majda 73′

Skład Stali Stalowa Wola: Korziewicz (30’ Pietrzkiewicz, 60’ Siudak) – Mroziński (30’ Śpiewak), Kiercz (30’ Witasik), Jarosz (30’ Testowany, 80’ Sobotka) – Waszkiewicz (45’ Szifer), Jopek (30’ M. Plonka 60’ Stępniowski), Stelmach, Testowany (45’ Marut), Zmorzyński (30’ Sobotka 60’ Testowany) – T. Płonka (30’ Tłuczek, 65’ Piotrowski), Fidziukiewicz (30’ Szczutowski, 60’ Testowany)