515 wyświetleń

Sparing: od zwycięstwa do zwycięstwa!

8 lutego 2020 15:59, autor: stal1938.pl

W sobotę nasi piłkarze rozegrali szóste spotkanie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym. „Stalówka” tym razem zmierzyła się z Górnikiem Łęczna.

Nasi piłkarze do meczu z Górnikiem Łęczna przystąpili po pięciu kolejnych zwycięstwach w zimowym okresie przygotowawczym. Drużyna prowadzona przez trenera Szymona Szydełkę w ostatnich tygodniach pokonała już 1:0 Wisłę Sandomierz, 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, 4:2 Koronę II Kielce, 2:0 Puszczę Niepołomice i 3:2 TEXOM Sokół Sieniawa.

W sobotniej potyczce zmierzyliśmy się z rywalem, który podobnie jak nasza Stal rywalizuje w II-ligowych rozgrywkach. W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje szanse na gola. Nas przed stratą bramki uchronił Dawid Pietrzkiewicz, który znakomicie obronił strzał zawodnika klubu z Łęcznej.

W końcówce tej części spotkania świetnie pokazał się natomiast Michał Fidziukiewicz, który po asyście Szymona Jopka z około 13 metrów pokonał bramkarza Górnika. Po pierwszej połowie „Stalówka” prowadziła 1:0.

Już na początku drugiej części sparingu dopiero co wprowadzony na boisko nasz 19-letni napastnik Adrian Szczutowski miał dobrą okazję na gola. Po jego strzale piłka przeleciała jednak tuż nad poprzeczką. Chwilę później bramkarz Górnika obronił strzał Michała Płonki z dystansu.

Po nieco ponad godzinie gry na boisku pojawili się kolejni nasi młodzi i utalentowani piłkarze. Wynik spotkania do końca nie uległ już natomiast zmianie i tym samym „Stalówka’ odniosła kolejne, już szóste sparingowe zwycięstwo z rzędu.

Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna 1:0 (1:0)

1:0 – Michał Fidziukiewicz 41′

Skład Stali Stalowa Wola:

Pietrzkiewicz (65′ Siudak) – Jarosz (46′ Sobotka), Kiercz, Witasik – Szifer (46′ Waszkiewicz), Jopek (60′ Śpiewak), M. Płonka (65′ Stępniowski), Chromiński (65′ Marut), Zmorzyński (46′ Mroziński) – Fidziukiewicz (65′ Tłuczek), T. Płonka (46′ Szczutowski).

W następnym sparingu, 14 lutego, „Stalówka” zmierzy się z Podhalem Nowy Targ.

Weryfikacji założonego konta w systemie biletowym możecie dokonać pn.- pt. 10:00 – 18:00 oraz w sob. 12:00 – 15:00 w punkcie MOSiR