obecnie
9° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

  • Close in on Attitude gep
    4 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Propecia En Ligne 1mg LesP...
    4 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Honourable Attitude gep
    4 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Czy marzy Ci się bajeczna ...
    2954 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Przeciwnicy Przepuszczania...
    5968 wyświetleń
    12 odpowiedzi
  • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
    603 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Targ Staroci na Rozwadowsk...
    5314 wyświetleń
    6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Dwie kobiety, które odebrały wyłudzone pieniądze, zostały zatrzymane

11 lutego 2020 11:10, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Dzięki pomocy funkcjonariuszy z kolbuszowskiej jednostki, kobiety, które początkiem lutego odebrały pieniądze od oszukanej mieszkanki gminy Zaklików zostały zatrzymane w Kolbuszowej. Niestety nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy. Kobiety zdążyły już przekazać gotówkę kolejnej osobie.

3 lutego, dyżurny stalowowolskiej komendy odebrał cztery zgłoszenia dotyczące usiłowania oszustwa metodą „na wnuczka”. Jedna z osób, która odebrała telefon dała się oszukać. Kobieta straciła ponad 160 tys. złotych. Jak ustalono zadzwonił do niej mężczyzna, który roztrzęsionym głosem mówił, że spowodował wypadek i potrzebne są mu pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Kobieta była przekonana, że rozmawia ze swoim synem. Następnie słuchawkę przekazano drugiemu mężczyźnie, który podał się za policjanta i potwierdził wersję „syna”.

27-letnia mieszkanka Kraśnika i jej 21-letnia koleżanka, mieszkanka powiatu płońskiego zostały zatrzymane. Zostały im przedstawione zarzuty oszustwa. Zastosowano wobec nich policyjny dozór i zakazu opuszczania kraju. Kobiety przyznały się do winy. Wyjaśniły, że starsza z nich odpowiedziała na zamieszczone na jednym z portali internetowych ogłoszenie dotyczące pracy w charakterze kuriera. Jej zadaniem miało być odebranie przesyłki i przekazanie jej kolejnej osobie.

Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości pozostałych osób biorących udział w tym oszustwie.

Przypominamy !!!

Aby nie stać się ofiarą oszusta działającego metodą "na wnuczka”, czy „na policjanta” - pamiętaj:

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.