obecnie
15° C
jutro
16° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Norpress No Script StevEryday
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Finasteride Avodart Propec...
  15 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pożyczka dla Firmy transpo...
  23 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pożyczka na Szkołę
  25 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Księgi Wieczyste po Adresie
  23 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Drodzy Nauczyciele!
  1123 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Jadłodajnie - Stalowa Wola.
  75 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

INSPIRUJĄCE , BARWNE , KOLOROWE WARSZTATY KWIATOWE W CKUIODIDZ

17 marca 2016 14:45, autor: Geno
W deszczowy, szary dzień 9 marca w naszej placówce CKUiODiDZ odbyły się radosne, kolorowe warsztaty tworzenia bukietów zorganizowane przez dorosłych dla uczniów klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika ze Stalowej Woli.

W trakcie zajęć florystycznych dzieci zapoznały się z podstawowymi technikami układania bukiecików. Przyswoiły nazwy wybranych kwiatów, oraz dowiedziały się jak je rozpoznać i pielęgnować. Młodzi floryści zainspirowani kunsztowną sztuką z wielkim zapałem podjęli się tworzenia własnych, oryginalnych pomysłów dekoratorskich. Wykonując kolorowe kryzy pod bukiety wykorzystali: tekturę, kolorowy papier, wstążki i dodatki pasmanteryjne. Dobierali kwiaty pod względem koloru, zapachu i formy - tak powstawały pierwsze florystyczne dekoracje. Radość i duma z uzyskanych efektów były niezwykle ważne, ponieważ każdy człowiek może odkryć w sobie drzemiący lub ukryty w duszy talent. Nauka w formie zabawy sprzyjała integracji dzieci z dorosłymi słuchaczami. Uczniowie dzielili się energetycznym i entuzjastycznym nastawieniem do pracy, łącząc w zabawie doświadczenie dorosłych.

Dla naszych utalentowanych florystów zorganizowano słodki poczęstunek. Pyszne babeczki i domowe ciasto z filiżanką herbaty czekało na dzieci w sali kawiarenkowej CKUiODiDZ.
Dziękujemy pani Klaudii Kochowskiej za tak sympatyczną niespodziankę.

Życzymy wielu pomysłów na przyszłość i mamy nadzieję, że spotkamy się w najbliższym czasie.


/CKU
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.