obecnie
2° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Którą pizzerie polecacie w...
  6740 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Ou Peut On Acheter Du Prop...
  6 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Generic Viagra Sildenafil ...
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2320 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  162 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5700 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  202 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

15 mln zł na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży

21 marca 2016 11:59, autor: stalowawola.pl
Minister Sportu i Turystyki ogłasza program „Klub” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Program skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia lub związków stowarzyszeń), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechniane kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. Na realizację programu w 2016 roku przeznacza się kwotę 15 mln zł.

Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy nadsyłać do 15 kwietnia 2016 roku. Rozpatrzenie wniosków nastąpi nie później niż do dnia 15 czerwca 2016 roku.

GŁÓWNE WARUNKI REALIZACJI

Program może być realizowany od 1 kwietnia 2016 r. do 15 grudnia 2016 r. Dofinansowanie może być przeznaczone dla szkoleniowca (trenera, instruktora, nauczyciela w-f), który prowadzi zajęcia sportowe w klubie wyłącznie z dziećmi i młodzieżą szkolną do 18 roku życia.

Stawka dofinansowania w programie wynosi 6 tys. zł w przypadku klubu jednosekcyjnego i 9 tys. zł w przypadku klubu wielosekcyjnego, natomiast kwota przeznaczona na dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego lub organizacji obozu sportowego wynosi 4 tys. zł lub 6 tys. zł. Łączna kwota wnioskowanej dotacji w ramach programu „Klub” nie może przekroczyć 10 tys. zł w przypadku klubu jednosekcyjnego i 15 tys. zł w przypadku klubu wielosekcyjnego.

Kwota dotacji ze środków publicznych udzielanych w roku poprzedzającym złożenie wniosku w naborze nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł brutto. Wymagane jest, aby wnioskodawca prowadził formalnie zarejestrowaną działalność sportową co najmniej 3 lata

CELE PROGRAMU

Głównymi celami programu są upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży; wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej; wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klub sportowych w zakresie aktywizacji dzieci i młodzieży; inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży; optymizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego poprzez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Szczegóły programu

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.