obecnie
22° C
jutro
20° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  59 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  54 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  60 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • "Kiedy opadły maski" książ...
  72 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  6454 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1063 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  3811 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Wieczór poezji i piosenki poetyckiej

19 kwietnia 2016 13:04, autor: Geno
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza zaprasza na spotkanie autorskie, którego bohaterem będzie poeta – Mirosław Welz. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 28 kwietnia, godzinę 19.00, w sali bankietowej budynku przy ul. ks. J Popiełuszki 10. Gościnnie wystąpi zespół piosenki poetyckiej JAK.

- Bieszczady są moją inspiracją. Fascynują mnie swoją przyrodą i kulturą, którą tworzą niezwykli ludzie. Gdyby nie Bieszczady, gdyby nie Cisna i festiwal Bieszczadzkie Anioły, nie wróciłbym do pisania wierszy.

Pisałem w liceum, ale nigdy nie myślałem o tym, żeby zawodowo zajmować się poezją. Moje życiowe plany związane były z medycyną, weterynarią. Zostałem lekarzem weterynarii. Przez wiele lat nie napisałem ani jednego wiersza. Aż pojechałem do Cisnej na festiwal Kraina Łagodności i odżyła potrzeba wyrażenia siebie poprzez poezję – mówi sam o sobie Mirosław Welz w rozmowie z jednym z dzienników.Urodził się 2 listopada 1966 roku w Krośnie. Zawodowo Wojewódzki Lekarz Weterynarii, doktor nauk weterynaryjnych. Autor ponad 20 publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz dziewięciu tomików poezji: "Bieszczadzka rapsodia" (Krosno 2005), "Kapliczki i wiersze" (Lwów 2010), "Żyje się" (Warszawa 2012), "Idziemy Bieszczadem" (Krosno 2012), "Jeszcze" (Tuchów 2013), "Z Norwidem idę" (Rzeszów 2013), "Po drodze" (Rzeszów 2014), Na wzór na podobieństwo (Rzeszów 2015), „Bieszczady poezja i Blues” (Bieszczady 2015). Opublikował również refleksyjny „Zeszyt myśli” (Krosno 2015). Wiersze poety zamieszczono w licznych antologiach. Publikował swoje utwory w prasie ogólnopolskiej i lokalnej, a także wydawanym w Polsce tygodniku białoruskim „Niwa” (w tłum. Wiktora Szweda). Jego twórczość była prezentowana na antenie Polskiego Radia i Telewizji. Pisze również teksty piosenek. Mieszka w Iwoniczu-Zdroju.

Poecie na spotkaniu z czytelnikami w Stalowej Woli towarzyszyć będzie zespół piosenki poetyckiej JAK w składzie Gabriel Manowiec – gitara akustyczna, harmonijka ustna, wokal oraz Agata Żylińska – skrzypce, wokal. Zespół wykonuje głównie piosenki autorskie do słów i muzyki Gabriela Manowca, a także piosenki do tekstów poetów takich jak Stachura, Norwid, Leśmian i Welz.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.