obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Viagra Online Overnight De...
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  226 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3214 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2869 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  8975 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6768 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2344 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Rusza kiermasz książek za złotówkę

26 sierpnia 2015 10:00, autor: Geno

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza wszystkich miłośników literatury na kiermasz książek. Rozpoczynamy we wtorek, 1 września o godzinie 9 w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, na parterze. Każda książka kosztuje symboliczną złotówkę.

Podczas poprzedniej edycji, w styczniu, w zaledwie 45 minut sprzedano 450 książek, a przez pierwszą godzinę kiermasz odwiedziło w sumie 100 osób. Rekordzista nabył aż 44 sztuki. Tylko w pierwszym tygodniu kiermaszu do nowych właścicieli trafiło 1500 książek, encyklopedii czy komiksów.

Kiermasz, to wyjątkowa okazja, bo można „upolować” naprawdę ciekawe rzeczy: od lektur szkolnych, bajek, kryminałów - po arcydzieła światowej literatury. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. - Można znaleźć prawdziwe perełki. Te dwa tomy twórczości poetów walczących, kosztują w internetowym serwisie aukcyjnym 50 złotych i 20 złotych zapłacić trzeba za przesyłkę. Dlatego nie zdecydowałam się na ich zakup. A teraz znalazłam obydwa na kiermaszu i wydałam na komplet 2 złote! – tak cieszyła się jedna z czytelniczek na kiermaszu, który biblioteka zorganizowała w połowie stycznia.

Pieniądze z kiermaszu pozwolą bibliotece na uzupełnienie posiadanych zasobów nowościami. Przypominamy, że oferowane książki pochodzą ze zlikwidowanej filii biblioteki; są wśród nich także dary od czytelników, którzy zrobili przegląd swoich prywatnych zbiorów i część zdecydowali się przekazać bibliotece właśnie na taki cel.

Stoisko czynne będzie przez tydzień - do piątku, 4 września, w godzinach otwarcia biblioteki (wtorek – piątek, godziny 9-19). - Poprzednie kiermaszowe akcje biblioteki spotkały się z życzliwym przyjęciem czytelników. Liczymy, że będzie tak i w tej edycji, tym bardziej, że sami zainteresowani dopytywali się o to, kiedy będzie kolejny – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

/Stalowawola.pl

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.