obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  225 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3214 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2869 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  8975 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6767 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2342 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  185 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zwiedzanie za aktywne czytanie

9 września 2015 21:37, autor: Geno

W dniu 27.08.2015 najaktywniejsi czytelnicy z bibliotek w Pysznicy, Kłyżowie i Jastkowicach uczestniczyli w wycieczce do Czarnolasu i Bałtowa.

Mamy nadzieję, że mając miłe wspomnienia z wycieczki do Czarnolasu i Bałtowa, młodzi czytelnicy będą częściej odwiedzać biblioteki na terenie Gminy Pysznica oraz przeczytają jeszcze więcej ciekawych książek, bo czytać jak wszyscy wiemy warto.

Dzieci i młodzież w nagrodę za wysokie wyniki w czytelnictwie, zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Podziwiali stałą ekspozycję poświęcona największemu poecie epoki renesansu: meble, obrazy, gobeliny, rzeźby, książki, drzeworyty oraz przedmioty użytkowe z okresu życia słynnego twórcy. Uczestnicy wycieczki zwrócili uwagę na piękną kaplicę z postaciami Jana Kochanowskiego i osób z jego epoki. Spotkanie z twórcą nowoczesnego języka literackiego oraz nowych form artystycznych w poezji polskiej zakończył spacer po czarnoleskim parku.

Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego: jura parku z przewodnikiem, oceanarium, kina 5D, parku rozrywki.

Dziękujemy władzom gminy Pysznica za sfinansowanie wycieczki dla najaktywniejszych młodych czytelników oraz tym samym popularyzację książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

tekst i zdjęcia Justyna Marchut (biblioteka w Kłyżowie)

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.