obecnie
21° C
jutro
25° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1166 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Hejter Owsiak - musi przep...
  1043 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Rozterki dorosłych dzieci....
  56 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  171 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  139 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  151 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • "Kiedy opadły maski" książ...
  153 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zawody z głową w chmurach

4 maja 2016 13:26, autor: stalowawola.pl
Na lotnisku w Turbi trwają Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie otwartej. W zawodach startuje około 80 załóg z kraju i z zagranicy. 30 kwietnia odbyła się ceremonia otwarcia przy obecności przedstawicieli władz miasta i powiatu.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny miasto Stalowa Wola może objąć swoim patronatem i wsparciem organizację tej imprezy i chciałbym życzyć państwu, aby loty nad naszą ziemią były najpiękniejsze i najbezpieczniejsze – mówił podczas inauguracji Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Prezydent przyznał także, że niedawno miał możliwość lotu szybowcem. – Zrozumiałem podczas tego lotu piękno tego sportu, niesamowite przeżycie i odczucie faktycznego swobodnego lotu. Stąd w pewien delikatny sposób rozumiem państwa pasję i życzę, aby ta pasja podczas tych zawodów realizowała się szczęśliwie – dodał.

Za przykładem Prezydenta Nadbereżnego, Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny przyznał, że też miał przyjemność lotu, ale balonem. – A tak prywatnie jestem instruktorem modelarstwa lotniczego, więc trochę się w to bawiłem – mówił.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy. – To, że corocznie spotykacie się państwo tutaj i organizowane są te zawody, świadczy o renomie lotniska i Aeroklubu stalowowolskiego – mówił. Aeroklub i lotnisko zostały docenione dodatkowo. – Szanowni Państwo miło mi zakomunikować, że w 2019 roku będziemy tu organizować Szybowcowe Mistrzostwa Europy – powiedział włodarz gminy.

Zawody potrwają do 7 maja.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.