obecnie
9° C
jutro
11° C
djkubus
Czy w święto Wszystkich Świętych odwiedzisz groby swoich bliskich?


Ostatnio na forum

 • Pracownia Tortów Artystycz...
  4241 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Windows 7 czy 8. Proszę o ...
  7309 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Jaką sieć i jaki telefon p...
  6962 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Pieski
  836 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Warsztat samochodowy
  6218 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Październik jak grudzień
  513 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Do jakiego komisu w okolic...
  5854 wyświetleń
  8 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zawody z głową w chmurach

4 maja 2016 13:26, autor: stalowawola.pl
Na lotnisku w Turbi trwają Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie otwartej. W zawodach startuje około 80 załóg z kraju i z zagranicy. 30 kwietnia odbyła się ceremonia otwarcia przy obecności przedstawicieli władz miasta i powiatu.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny miasto Stalowa Wola może objąć swoim patronatem i wsparciem organizację tej imprezy i chciałbym życzyć państwu, aby loty nad naszą ziemią były najpiękniejsze i najbezpieczniejsze – mówił podczas inauguracji Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Prezydent przyznał także, że niedawno miał możliwość lotu szybowcem. – Zrozumiałem podczas tego lotu piękno tego sportu, niesamowite przeżycie i odczucie faktycznego swobodnego lotu. Stąd w pewien delikatny sposób rozumiem państwa pasję i życzę, aby ta pasja podczas tych zawodów realizowała się szczęśliwie – dodał.

Za przykładem Prezydenta Nadbereżnego, Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny przyznał, że też miał przyjemność lotu, ale balonem. – A tak prywatnie jestem instruktorem modelarstwa lotniczego, więc trochę się w to bawiłem – mówił.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy. – To, że corocznie spotykacie się państwo tutaj i organizowane są te zawody, świadczy o renomie lotniska i Aeroklubu stalowowolskiego – mówił. Aeroklub i lotnisko zostały docenione dodatkowo. – Szanowni Państwo miło mi zakomunikować, że w 2019 roku będziemy tu organizować Szybowcowe Mistrzostwa Europy – powiedział włodarz gminy.

Zawody potrwają do 7 maja.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.