obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  225 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3214 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2869 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  8975 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6768 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2342 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  185 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

XVI Dożynki powiatu stalowowolskiego

12 września 2015 23:31, autor: zomo

6 września 2015 roku w miejscowości Rzeczyca Długa (gmina Radomyśl nad Sanem) odbyły się XVI Dożynki Powiatu Stalowowolskiego.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na stadion sportowy, gdzie wójt gminy Jan Pyrkosz oraz starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oficjalnie otworzyli XVI Dożynki Powiatu Stalowowolskiego

To wy jesteście dzisiaj głównymi bohaterami tej uroczystości. To wy jesteście tą grupą społeczną, która żywi naród, która produkuje najpiękniejszy dar, jaki można wyprodukować na ziemi, czyli chleb – tymi słowami przywitał uczestniczących w dożynkach rolników, Janusz Zarzeczny.

Mimo kapryśnej pogody, obchody święta plonów były bardzo udane. Liczne grupy wieńcowe, wiele ciekawych stoisk i bogaty program artystyczny, przyciągnęły na stadion w Rzeczycy Długiej sporą liczbę mieszkańców nie tylko gminy, ale całego powiatu. Na miejscu można było nie tylko spróbować lokalnych potraw, ale nawet obejrzeć pokazy Samurajskiego Klubu „Katana” z Tarnobrzega. Dużo działo się również na scenie: z najpopularniejszymi coverami, głównie zespół Queen, wystąpił zespół LORD – Dound of Queen. Później recital miała Małgorzata Kotwica, a gwiazdą wieczoru był popularny zespół Lombard, którego nieśmiertelne hity przyciągnęły na imprezę tłum słuchaczy. Wieczór zakończył się dyskoteką pod gwiazdami.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.