• Polecane szkolenia z projekto…
    588 wyświetleń

Szach i mat

10 maja 2016 14:30, autor: Geno
W sobotę 7 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza został rozegrany turniej szachowy dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez KKS „Victoria”.

Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało ponad 50 uczestników, m.in. ze stalowowolskich szkół (Zespół Szkół Społecznych w Stalowej Woli, Szkoła Podstawowa nr 1, 3, 4, 7, 11 w Stalowej Woli). Pozostali gracze reprezentowali szkoły z Jastkowic, Pysznicy, Zaklikowa, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny i Sędziszowa Małopolskiego.

Zawodnicy rozgrywali pojedynki szachowe w grupach wiekowych: A - Juniorzy urodzeni w roku 2004 i starsi, B- juniorzy urodzeni w roku 2005 i młodsi.

Zwycięzcą zawodów w grupie A został Kacper Kłok ze Stalowej Woli zdobywając 6,5 pkt, 2 miejsce zajął Piotr Działak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria uzyskując 5 pkt, 3 Krzysztof Socha (4,5 pkt) z UKS SP 1 Leżajsk, 4 Patrycja Zygmunt (4,5 pkt) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 5 Magdalena Zygmunt (4,5pkt) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 6 Karol Żak (4,5 pkt) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

W klasyfikacji juniorów: 2005 i młodsi pierwsze miejsce zajął Adrian Słoniec zdobywając 6,5 pkt (UKS Orlik Rudnik nad Sanem), 2 Adrian Toniak (5,5 pkt) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3 Przemysław Golik 5,5 pkt) z MZKS Unia Nowa Sarzyna, 4 Filip Białek (5 pkt) z TKSzach Tarnobrzeg, 5 Filip Gemzik (5 pkt) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, 6 Adrian Kuziora (5 pkt) z Pysznicy.

Patronat honorowy nad zawodami objęło Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.