• opinie - pizzeria
    671 wyświetleń

Stal odpadła z Pucharu Polski

16 września 2015 21:56, autor: zomo

W drugim meczu 1/8 finału Pucharu Polski pierwszoligowy Zawisza Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z drugoligową Stalą Stalowa Wola 2-1 (1-0) i awansował do ćwierćfinału rozgrywek. Bramki dla gości zdobywali Mica i Kamil Drygas, a dla gospodarzy Dawid Jabłoński.

W 9. minucie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Jakub Łukowski dośrodkował w pole karne, a Mica strzałem bez przyjęcia z półobrotu chciał zaskoczyć Tomasza Wietechę, który jednak nie dał się pokonać. Osiem minut później Szymon Lewicki zagrał do Miki, który minął bramkarza gospodarzy, po czym oddał zbyt słaby strzał i piłka została wybita z linii bramkowej. Chwilę później Mica podjął kolejną próbę – tym razem z rzutu wolnego, lecz strzał ponownie był za słaby i Wietecha bez problemu złapał futbolówkę. Za czwartym razem Mica umieścił już piłkę w siatce. Portugalczyk dobiegł do piłki zagranej przez Macieja Konę i strzałem bez przyjęcia wyprowadził gości na prowadzenie. W 41. minucie Stal mogła wyrównać. Damian Łanucha podał na lewą stronę boiska do Marcina Kowalskiego, a ten podprowadził piłkę i zagrał ją w pole karne, ale Dawid Przezak z najbliższej odległości strzelił obok bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Kamil Drygas podał do Miki, a ten piętą odegrał do wbiegającego w pole karne Drygasa, który strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera gospodarzy. W 51. minucie Tomasz Płonka minął Piotra Stawarczyka, następnie ograł Tomasza Wełnickiego, po czym oddał strzał, który bez problemu obronił Damian Węglarz. Chwilę później Szymon Lewicki, będąc w sytuacji sam na sam, nie potrafił strzelić gola Wietesze. W 66. minucie Radosław Mikołajczak zagrał na lewą stronę pola karnego do Kowalskiego, który bez przyjęcia podał do Przemysława Oziębały, lecz ten źle trafił w piłkę i z najbliższej odległości nie trafił w bramkę. W 80. minucie Stal strzeliła gola. Dawid Jabłoński oddał mocny strzał z lewej strony pola karnego i piłka, odbijając się jeszcze od rąk Węglarza, wpadła do bramki.

16 września 2015, 15:30 – Stalowa Wola (stadion MOSiR)
Stal Stalowa Wola 1-2 Zawisza Bydgoszcz
Dawid Jabłoński 80 – Mica 28, Kamil Drygas 48

Stal: 1. Tomasz Wietecha – 9. Adrian Bartkiewicz, 8. Michał Kachniarz, 21. Michał Bogacz, 15. Marcin Kowalski – 26. Przemysław Oziębała, 16. Mateusz Jagiełło (46, 23. Paweł Giel), 10. Damian Łanucha (70, 6. Dawid Jabłoński), 2. Michał Mistrzyk, 20. Radosław Mikołajczak – 11. Dawid Przezak (46, 18. Tomasz Płonka).

Zawisza: 96. Damian Węglarz – 7. Jakub Smektała, 27. Tomasz Wełnicki, 2. Piotr Stawarczyk, 4. Krzysztof Nykiel – 28. Sebastian Kamiński, 21. Maciej Kona (81, 5. Michał Cywiński), 14. Kamil Drygas, 10. Mica (60, 13. Sylwester Patejuk), 23. Jakub Łukowski – 20. Szymon Lewicki (67, 6. Giorgi Alawerdaszwili).

żółte kartki: Mikołajczak, Giel – Kamiński, Lewicki, Smektała.
czerwona kartka: Radosław Mikołajczak (89. minuta, Stal, za drugą żółtą).

sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Zawisza w kolejnej rundzie, która odbędzie się 28 października i 18 listopada, zagra ze zwycięzcą meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław.

Źródło: stal1938.pl