obecnie
9° C
jutro
17° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    13 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    651 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1055 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    76 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    83 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    117 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    266 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Budynek inżynierii środowiska KUL oficjalnie otwarty

18 września 2015 13:41, autor: zomo

Uroczyste otwarcie budynku inżynierii środowiska Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli odbyło się w środę 16 września. Budynek powstał w ramach projektu „Baza dydaktyczna i badawcza niezbędna dla powstania i rozwoju kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli”.

- Uroczystość ta bardzo mocno podkreśla trwałość naszej społeczności KUL. Funkcjonujemy już prawie od ćwierćwiecza, teraz nasza oferta będzie bogatsza, ruszą nowe laboratoria – mówił ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

Dziekan prof. dr hab. Andrzej Kuczumow zaprezentował obiekt. – Mamy laboratoria na poziomie światowym. Nasi studenci i naukowcy będą mieć bardzo dobrą bazę dydaktyczną – zaznaczył dziekan. W budynku znajdują się cztery sale wykładowe i cztery seminaryjne, tyle samo dużych laboratoriów i 20 mniejszych oraz jedna pracownia komputerowa, 11 pomieszczeń dla personelu i sekretariat. Całkowity koszt projektu wynosi 25 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 20 mln zł.

- Bardzo zależy nam na edukacji na poziomie wyższym. Nowe kierunki i specjalności na uczelniach są bardzo ważne. Dobrze, że Stalowa Wola wzbogaca się o takie działania. Bardzo pozytywnie patrzymy na kierunki inżynierskie. Dostrzegamy, że są w tym obszarze braki, co do ilości i jakości w kadrze, chociaż poprawia się to z każdym rokiem. Dotychczasowe decyzje inwestycyjne, które zostały tutaj zlokalizowane powodują, że zainteresowanie Podkarpaciem jest duże – mówił marszałek Władysław Ortyl.

- Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację tego projektu. Takie miasto jak Stalowa Wola, posiadające swój początek w przemyśle, potrzebuje zaplecza naukowego i gospodarki opartej na wiedzy. Bardzo dobrze, że teraz postrzegamy gospodarkę nie tylko w zakresie tradycyjnym – przemysłowym, ale również jako wszystkie działania środowiskowe i kwestię oddziaływania człowieka na środowisko – podkreślił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.