obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  226 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3214 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2869 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  8975 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6768 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2344 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  185 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

22 września - Miejski Dzień bez Samochodu

18 września 2015 13:43, autor: zomo

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber zapraszają mieszkańców Stalowej Woli i okolic na Miejski Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września (wtorek) na placu Piłsudskiego przed MDK.

Podczas Miejskiego Dnia bez Samochodu przygotowaliśmy dla Państwa następujące atrakcje: od godz. 9.30 do 14.00 „Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego” oraz „Rowerowy Tor Przeszkód” skierowane do dzieci szkół podstawowych, prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, stoisko medyczne zorganizowane przez Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli (punkt pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej).

Przed MDK znajdzie się również stoisko Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej, gdzie będzie możliwość obejrzenia z bliska autobusu komunikacji miejskiej. Fachowe porady dla rowerzystów przygotują pracownicy sklepu rowerowego ROJAX. Ponadto odbędą się gry i zabawy dla dzieci oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla internautów portalu społecznościowego facebook.com pt. „Chodzę pieszo – widzę więcej”.

Przypominamy wszystkim zmotoryzowanym, że 22 września powinni zostawić swoje „cztery kółka” w garażach lub na parkingach i przenieść się do komunikacji miejskiej, która tego dnia będzie bezpłatna. Bez biletu będą mogli podróżować wszyscy pasażerowie, w całej sieci obsługiwanej przez Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli.

Komentarze czytelników (1)