obecnie
3° C
jutro
4° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Nowy 2020 rok za pasem.
  45 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • 13 grudnia 1981 - tak było
  55 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  245 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Tłumaczenia na język obcy
  97 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie teraz kostium kąpielowy?
  97 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Hydraulik - Stalowa wola
  121 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2233 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Sobota na Baja Carpathia

14 maja 2015 16:57, autor: Peterek

Wczoraj zawodnicy mieli bardzo urozmaicony dzień – odprawę administracyjną, badanie techniczne, uroczysty start – ale rywalizowali tylko na krótkim prologu. W sobotę było już bardzo dużo jeżdżenia. Załogi udały się na poligon, gdzie czekał ich jeden odcinek, ale w dwóch konfiguracjach (próby: Krawce o długości 85,47 km i Nowa Dęba mierząca 70,33 km). Nie była to łatwa trasa: pełno było dziurawych fragmentów i kopnego piasku. Liczne zakręty i skrzyżowania wymagały skupienia i od kierowcy, i od pilota. Większa część trasy prowadziła po odkrytych fragmentach poligonu, czasem jednak zawodnicy chowali się w lesie.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli kierowcy motocykli i quadów. Wśród zawodników rywalizujących w Pucharze Polski w Rajdach Baja najszybsi okazali się: Krzysztof Jarmuż (motocykle), Damian Rajczyk (quady Q2), Andrzej Pieron (quady Q4) oraz Włoch Scandola Graziano (UTV). Najszybszy na prologu Adrian Janik (quady 2WD) nie ukończył rajdu.Bardzo szybko pojechał Paweł Samek, ale wynik na drugiej daleki był już od oczekiwań.

Poprosiliśmy więc Pawła o wyjaśnienie sytuacji: "rozpocząłem szybko, jechało mi się bardzo dobrze. Duże pochwały należą się organizatorom – trasa była świetnie oznakowana. Na drugim przejeździe również jechałem szybko, ale na 60 kilometrze trasy urwał się łańcuch, co kosztowało mnie 15 minut przymusowego postoju. Przesłanie na jutro:walczymy nadal."

Od samego startu dynamicznie rozpoczęli jazdę Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik, liczący na odrobienie traty wynikającej z regulaminowej kary, jaką ekipa otrzymała w piątek. Niestety, niewielki pożar auta wyeliminował Marcina i Magdę z sobotniej części rajdu, mechanicy walczą o usprawnienie BMW, żeby mogło wziąć udział w niedzielnej rywalizacji. Prawdziwe szczęście w nieszczęściu miał Paweł Molgo – niedaleko mety dachował, ale czeska załoga pomogła stanąć na koła i kontynuować jazdę. Po trzech odcinkach załoga zajmuje trzecią lokatę, tracąc do lidera 4 min 54 s. Na drugiej pozycji (ze stratą 3 min 22 s) znajduje się ekipa Chevroleta S10: Maciej Stańco i Artur Kołodziej.

Na czele zawodów znaleźli się Piotr Białkowski i Bartosz Momot: "udało nam się wygrać obydwa przejazdy.

Odcinki były dość męczące, sporo jechaliśmy po dziurach. Trzeba było znaleźć kompromis omiędzy dobrym tempem poszanowaniem samochodu, żeby osiągnąć metę. Na dzień jutrzejszy nie ma szczególnych kalkulacji – jedziemy "na maksa, żeby dowieźć to miejsce do mety."

Obok czołówki mistrzostw Polski jadą zawodnicy w autach zbliżonych do seryjnych. Na czele grupy T2 znalazł się Marcin Sobiech, który powiedział nam: "trasa była bardzo ciężka: dziurawa, wymagająca skupienia.

Konkurencja jest bardzo silna, staramy się oczywiście kontrolować co dzieje się za plecami. Auto jest całkowicie sprawne.

Jutro jeszcze 160km ścigania, więc nie można cieszyć się przedwcześnie!"

Wiele dramatycznych zwrotów akcji obserwowaliśmy w gronie pucharowiczów (RPPST). Jacek Soboń w pewnym momencie jechał z napędem… na jedno koło! Naprawa się nie powiodła i ekipa spadła na daleką pozycję. Niezbyt udany dzień zaliczyli tez faworyci: Tomasz i Filip Gołkowie oraz Dominik Bugajski i Kamil Nowak.

Po trzech odcinkach na czele jest Manejkowski pilotowany przez Magdalenę Wruszak.

W niedzielę do przejechania pozostały jeszcze dwa odcinki specjalne: Bojanów (długość 103,28 km, start pierwszego zawodnika o godz. 8.00) oraz Przyszów (długość 62,83 km, start pierwszego zawodnika o 12.45).

Zawodnicy RPPST pokonując pierwszy es Uroczyste zakończenie rajdu i wręczenie nagród zaplanowane jest na 16.20 w ZS ul. 1 Sierpnia 26 w Stalowej Woli.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.