obecnie
8° C
jutro
10° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Dobry warszawski ortodonta?
    630 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1043 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    59 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    73 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    110 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    259 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    611 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Anna Maria Jopek i Hanna Banaszak podczas Nocy Muzeów w Stalowej Woli

14 maja 2016 23:09, autor: zomo
Zgodnie z wieloletnią tradycją europejskich muzeów, także w tym roku Muzeum Regionalne w Stalowej Woli czekało na wszystkich na moc atrakcji podczas 11. edycji Nocy Muzeów. Muzeum przygotowało niezwykle ciekawą ofertę dla miłośników sztuki, entuzjastów historii i fanów dobrej muzyki dostępną do późnych godzin nocnych. Było to wyjątkowe święto kultury, gdzie oprócz zwiedzania wystaw nie zabrakło koncertów, warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych oraz nocnych spacerów po Rozwadowie.

Szczególnymi punktami wieczoru były koncerty dwóch uznanych artystek: Anny Marii Jopek z zespołem Kroke oraz Hanny Banaszak. Miłośnicy dobrej muzyki mogli ich wysłuchać na muzealnym dziedzińcu. Pasjonatom historii przybliżono klimat dawnego galicyjskiego miasteczka podczas nocnej wycieczki z przewodnikiem. Była to niepowtarzalna szansa poznania wielu ciekawych postaci i niesamowitych opowieści związanych z dawnym Rozwadowem.

Na zwiedzających czekała oczywiście bogata oferta wystawiennicza. Po ponad rocznej nieobecności na poddasze Zamku Lubomirskich wróciła ekspozycja stała pt. „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”. W niezwykłej oprawie plastycznej i z bogatą obudową multimedialną można było odbyć podróż w czasie, zobaczyć Rozwadów i region dolnosański jakiego już nie ma. Dopełnieniem i przedłużeniem wystawy stałej są ekspozycje plenerowe prezentowane w wielu przestrzeniach miejskich. Prezentują one niepublikowane dotąd fotografie z życia mieszkańców dawnego Rozwadowa. Dostępne były także niezwykle popularne wystawy czasowe – „Świat gadów” i „Tarnobrzeska kultura łużycka”.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.