392 wyświetleń
Przejdź do forum

Siedlecka eskapada Stalówki

31 lipca 2023 12:59, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola w sobotę rozegra drugi mecz w nowym sezonie na poziomie II ligi. Zielono-czarni udadzą się do Siedlec na mecz z miejscową Pogonią.

Nasi sobotni rywale zmagania na drugoligowym froncie rozpoczęli od remisu 1:1 z beniaminkiem, rezerwami ŁKS-u Łódź. Spotkanie mogłoby się zdecydowanie inaczej potoczyć, gdyby nasi najbliżsi przeciwnicy wykorzystali jedenastkę na początku drugiej części zawodów.

W poprzednim sezonie Pogoń uplasowała się na wysokiej ósmej pozycji w rozgrywkach II ligi. Na własnym boisku ekipa z Siedlec wygrała osiem spotkań, pięć zremisowała i cztery przegrała. Warto też nadmienić, że to właśnie Pogoń pozbawiła nas marzeń o utrzymaniu trzy lata temu i w kolejnych latach Stal musiała walczyć na trzecioligowym froncie o powrót do wyższej ligi.

W przerwie letniej w Pogoni doszło do kilku roszad w kadrze drużyny, lecz najważniejsza to nowy szkoleniowiec. Od 13 czerwca nowym opiekunem klubu z Siedlec jest Marek Brzozowski. Z kolei funkcję kapitana drużyny pełni był gracz Stalówki Tomasz Lewandowski.

Zielono-czarni na inaugurację zremisowali z kolei bezbramkowo z GKS Jastrzębie w wyjazdowym boju. O pierwszej połowie nasz zespół zapewne będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Z kolei po zmianie stron gra Stali wyglądała już znacznie lepiej. Nasza drużyna znów będzie musiała sobie radzić na obcym boisku i walczyć o kolejne ligowe punkty.

Historia pojedynków z ostatnich lat pomiędzy Stalą a Pogonią jest dość długa. Mierzyliśmy się z rywalami dziesięć razy, a sześć spotkań zakończyło się triumfem zielono-czarnych, a cztery ekipy z Siedlec. Z pięciu wyjazdowych potyczek udało nam się wygrać trzy, w tym ostatni nasz mecz na terenie przeciwnika.