obecnie
12° C
jutro
16° C
djkubus
Jak spędzisz Święta Wielkanocne?

Ostatnio na forum

 • Psychoterapeuta.
  2555 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Laptop jak PC
  1403 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  1849 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy to forum umarło?
  900 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • wózek dla dziecka
  486 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  968 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Akcesoria do komputera dla...
  1163 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Motor Lublin potępia zachowanie pseudokibiców

1 czerwca 2016 14:27, autor: zomo
Motor Lublin wydał oficjalne oświadczenie na temat sobotniej awantury pod Radomiem z udziałem pseudokibiców żółto-biało-niebieskich. Klub odcina się i potępia zachowanie swoich fanów.

W imieniu Akcjonariuszy, Zarządu oraz Rady Nadzorczej Klub MOTOR LUBLIN oświadcza, że całkowicie odcina się od wydarzeń, które miały miejsce w dniu 28 maja 2016 r. w okolicach Skaryszewa. Jest zupełnie niezrozumiałe, że w czasie przeżywania radosnych chwil dla Klubu, gdy na Arenie Lublin oraz podczas meczów wyjazdowych tysiące kibiców Motoru Lublin cieszy się ze zwycięstw swojej drużyny i jej awansu do baraży o II ligę, tworząc wyjątkową w skali kraju atmosferę sportowego święta, grupa osób swoimi działaniami próbuje zniszczyć wizerunek i dorobek Klubu, ogromny wysiłek piłkarzy oraz entuzjazm i radość prawdziwych kibiców Motoru Lublin.

Waldemar Leszcz Prezes Zarządu Motoru Lublin SA

W niedzielę około godziny 5 rano policjanci zostali powiadomieni o bójce dużej ilości osób pomiędzy miejscowościami Budki Skaryszewskie i Modrzejowice. Z informacji wynikało, że są to pseudokibice, więc na miejsce natychmiast skierowano duże siły policji.

Na początku zatrzymano 4 osoby, pozostałe rozbiegły się po okolicy, część zdążyła odjechać. Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania kolejnych uczestników awantury. W sumie zatrzymano 38 mężczyzn, wszyscy są pseudokibicami klubów Motor Lublin i Stal Stalowa Wola.

Osoby ze Stalowej Woli jechały na mecz do Kołobrzegu, w pewnym momencie zostały zatrzymane przez mężczyzn w barwach klubu z Lublina. Doszło pomiędzy nimi do bójki. Zatrzymani oczekują teraz na przedstawienie im zarzutów.

Policjanci wyjaśniają, że niewykluczone są kolejne zatrzymania uczestniczących w burdzie osób.

W czerwcu 2010 roku w tych okolicach również doszło do podobnego zdarzenia. Z lasu wybiegła grupa zamaskowanych mężczyzn, jak się później okazało pseudokibiców Motoru Lublin, którzy zaatakowali kibiców Wisłoki Dębica i Siarki Tarnobrzeg udających się na mecz do Zwolenia. Nie zwracając na eskortujących przejazd policjantów grupa kilkudziesięciu osób zaczęła się nawzajem okładać pięściami. Później napastnicy uciekli do lasu.Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.