289 wyświetleń
    346 wyświetleń

Przykra porażka w Kaliszu

3 września 2023 13:48, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola przegrała w Kaliszu z miejscowym KKS 0:1 po golu w drugiej połowie autorstwa Huberta Sobola. Rywale nie wykorzystali wcześniej jedenastki, a Stal kończyła mecz w dziewięciu.

Mocniej w sobotni mecz weszli gospodarze, którzy już w 4. minucie stworzyli sobie okazję, ale uderzenie Huberta Sobola dobrze obronił Mikołaj Smyłek. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później znów stanął przed szansą na gola, lecz po dośrodkowaniu z lewej strony niecelnie uderzył z główki. Stal po początkowym naporze rywali nieco się otrząsnęła i gra się wyrównała. Nasz zespół jednak nie stwarzał sobie okazji bramkowych.

Stal dochodziła do pola karnego rywali, lecz w decydującym momencie brakowało dokładności, albo doskonale radzili sobie obrońcy drużyny z Kalisza. W 33. minucie Smyłek dwukrotnie obronił uderzenia zawodników gospodarzy z pola karnego ratując nasz zespół przed utratą gola. Tuż przed przerwą Stal miała dobrą sytuację. Po błędzie jednego z rywali Michał Mydlarz zagrał do wychodzącego Arkadiusza Ziarki, lecz ten nie zdecydował się od razu na uderzenie i po dryblingu został dwukrotnie zablokowany w polu karnym.

Po zmianie stron niestety szybko dwie żółte kartki zobaczył Bartosz Pioterczak i Stal musiała radzić sobie w osłabieniu. Dodatkowo w 56. minucie rywale otrzymali rzut karny, lecz Mikołaj Smyłek świetnie obronił uderzenie z jedenastu metrów Nestora Gordillo. Stal od tego momentu nabrała skrzydeł, lecz nie miała dogodnych sytuacji, aby zaskoczyć rywala. Niestety w 76. minuice po jednej z kontr Hubert Sobol pokonał Smyłka. Zielono-czarni do końca próbowali zmienić wynik, ale nie byli w stanie zaskoczyć rywala.

KKS Kalisz – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
1:0 – Sobol 76’

W 56. minucie Mikołaj Smyłek obronił rzut karny wykonywany przez Nestora Gordillo

KKS: Krakowiak – Gawlik, Cierpka (75’ Szewczyk), Sobol (86’ Gęsior), Gordillo, Arai (60’ Żebrowski), Białczyk (75’ Maroszek), Wysokiński, Kieliba, Smoliński, Koczy (86’ Staszak).

Stal: Smyłek – Kowalski (81’ Maluga), Rogala, Oko, Urban, Imiela, Soszyński (81’ Wiktoruk), Pioterczak, Mydlarz (62’ Górski), Ziarko (67’ Seweryn), Klisiewicz (62’ Chełmecki).

Żółte kartki: Gawlik (KKS) oraz Pioterczak, Ziarko, Oko, Imiela, Urban (Stal).

Czerwone kartki: Pioterczak (Stal – za dwie żółte) oraz Oko (Stal – za dwie żółte).

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).