306 wyświetleń
    365 wyświetleń

Rezerwy Lecha pokonane

7 października 2023 09:08, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola po trzech trafieniach Adama Imieli wygrała na własnym boisku z rezerwami poznańskiego Lecha 3:1 i zainkasowała kolejne trzy punkty.

Wybornie mecz rozpoczęli zielono-czarni. Już w 1. minucie meczu Adam Imiela uderzył z dystansu i pokonał zaskoczonego Mateusza Mędralę. Goście zbytnio się tym nie przejęli i ruszyli do ataku. Mocno naciskali nasz zespół i już po kilku minutach doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z prawej strony dobrze wślizgiem przeciął Szymon Maza i był remis 1:1. Ten utrzymał się zaledwie 180 sekund, bowiem tyle zajęło Adamowi Imieli i spółce wyprowadzenie Stali na kolejne prowadzenie.

Stal po tym trafieniu skupiła się na grze obronnej i czekała na kontry. Lech dobrze radził sobie w ataku, lecz brakowało dokładności w kluczowych momentach akcji ofensywnych. W 40. minucie Stalówka wyprowadziła kontrę, którą na gola zamienił Imiela kompletując hattrick.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Stroną atakującą byli zawodnicy z Poznania, a Stal czekała na rywali na własnej połowie bardzo dobrze rozbijając ataki rywali tuż przed własnym polem karnym. Goście nie potrafili zadać skutecznego ciosu, a Stal szukała swoich kolejnych okazji w kontrach. Do końcowego gwizdka arbitra wynik ustalony do przerwy się nie zmienił i zielono-czarni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań 3:1 (3:1)
1:0 – Imiela 1’
1:1 – Maza 12’
2:1 – Imiela 15’
3:1 – Imiela 40’

Stal: Smyłek – Kowalski (33’ Seweryn), Rogala, Oko, Ziarko, Mydlarz, Soszyński, Imiela (82’ Wiktoruk), Górski (65’ Furtak), Chełmecki (82’ Pioterczak), Klisiewicz (82’ Iwao).

Lech II: Mędrala – Mońka, Wichtowski, Cywka, Orłowski (62’ Kornobis), Żołądź, Pawłowski (62’ Pacławski), Kalata (73’ Kukułka), Brzyski (62’ Juszczyk), Pingot, Maza (73’ Warciarek).

Żółte kartki: Chełmecki, Ziarko (Stal) oraz Brzyski, Żołądź, Pacławski (Lech II).