283 wyświetleń
    339 wyświetleń

Przegrywamy z Radunią

5 listopada 2023 17:48, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola przegrała na własnym boisku z Radunią Stężyca 1:2. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Stali do wyrównania zabrakło czasu.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania emocji nie było zbyt wiele. Na boisku było dużo niedokładności, panował chaos w grze obu ekip. Można było odnotować właściwie jeden celny strzał. W 11. minucie Jakub Górski w polu karnym trafił jednak w golkipera gości. Dwukrotnie minimalnie niecelnie na bramkę strzeżoną przez Kacpra Tułowieckiego po dośrodkowaniach Jakuba Kowalskiego uderzał Łukasz Seweryn. Radunia również miała swoje okazje. Niecelnie uderzał najpierw Wojciech Słomka, a chwilę później w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił z główki Adam Płotka.

Po zmianie stron mocniej zaczęła Radunia, lecz nie stwarzała sobie okazji. Częściej posiadała piłkę i przebywała z nią głównie na połowie Stali. W 60. minucie świetnie w polu karnym piłkę przyjął Górski, lecz został zablokowany. W 68. minucie najpierw Mikołaj Smyłek świetnie obronił strzał Bartłomiej Kasprzak a po chwili goście otrzymali rzut karny po fauli Piotra Rogali, którego na gola zamienił Mateusz Kuzimski. Kilka minut później drugiego gola zdobył Patryk Mularczyk. Stal była wyraźnie podłamana mogła stracić kolejne bramki. W końcówce zielono-czarni zdobyli kontaktowego gola. W zamieszaniu piłkę do siatki wepchnął Arkadiusz Ziarko. W doliczonym czasie gry Łukasz Furtak z ostrego kąta w polu karnym trafił w bramkarz i Stal przegrała niestety spotkanie z Radunia.

Stal Stalowa Wola – Radunia Stężyca 1:2 (0:0)
0:1 – Kuzimski (k.) 68’
0:2 – Mularczyk 74’
1:2 – Ziarko 87’

Stal: Smyłek – Kowalski, Furtak, Rogala, Seweryn (74’ Wiktoruk), Soszyński (74’ Mydlarz), Sukiennicki (74’ Ziarko) , Imiela (61’ Iwao), Górski, Chełmecki (83’ Pioterczak), Klisiewicz.

Radunia: Tułowiecki – Czajkowski (69’ Bashlai), Straus, Kuzimski (77’ Bartkowiak), Łuczak (77’ Biskup), Płotka (41’ Kwiatkowski), Dampc, Kasprzak, Zwoźny, Słomka (69’ Mularczyk), Bogusławski.

Żółte kartki: Klisiewicz, Furtak (Stal) oraz Słomka, Kasprzak, Czajkowski, Biskup, Bogusławski (Radunia).

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce).