286 wyświetleń
    342 wyświetleń

Miedziowi znacznie lepsi od Stali

12 listopada 2023 15:08, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin 0:4. Duże znaczenie miała szybko stracona bramka i czerwona kartka dla Jakuba Górskiego.

Fatalnie rozpoczęło się dla Stali spotkanie w Lubinie. W 3. minucie gola strzałem głową z pola karnego zdobył Rafał Adamski. Stal przez chwilę nie potrafiła przenieść piłki na połowę rywali. W końcu po kilku minutach zielono-czarni zaczęli stwarzać sobie sytuacje, lecz kilka strzałów, które oddali w pierwsze części spotkania były niecelne, a kilka innych nie sprawiły w ogóle kłopotu golkiperowi Zagłębia. Miedziowi swoje akcje przeprowadzali bardzo składnie. Widać było, że młodzi zawodnicy z Lubina są dobrze wyszkoleni technicznie.

Próbę swoich możliwości zaprezentowali w 26. minucie, kiedy dwóch obrońców Stalówki ograł Szymon Karasiński, lecz tym razem Mikołaj Smyłek nie dał się zaskoczyć. Od 33. minuty Stal musiała grać w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Jakub Górski. Zielono-czarni nie poddali się, próbowali atakować i w doliczonym czasie gry byli bliscy wyrównania. Z rzutu wolnego sprzed pola karnego uderzał Jakub Kowalski, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Szymon Weirauch ratując swój zespół przed utratą gola.

Po zmianie stron po zaledwie 120 sekundach Adamski trafił do bramki Stali po raz drugi. Dziesięć minut później było już 3:0 po golu Patryka Kusztala. Kilka minut później Smyłek musiał wyciągać piłkę z siatki po raz cztery, znów po trafieniu Adamskiego. Gra Stalówki całkowicie się posypała, lecz zielono-czarni ani na moment nie przestali wątpić i atakowali bramkę rywali. Groźniej jednak było pod naszą bramką, lecz Smyłek nie dał się już zaskoczyć.

Zagłębie II Lubin – Stal Stalowa Wola 4:0 (1:0)
1:0 – Adamski 3’
2:0 – Adamski 47’
3:0 – Kusztal 57’
4:0 – Adamski 61’

Zagłębie II: Weirauch – Kolan (46’ Lepczyński), Sochań, Jach, Karasiński, Kocaba (71’ Dziewiatowski), Kruszelnicki (65’ Masiak), Dudziński, Adamski (65’ Szafranek), Popielec (46’ Terlecki), Ksztal.

Stal: Smyłek – Kowalski, Banach, Furtak, Seweryn (60’ Urban), Soszyński, Pioterczak (82’ Wojtak), Sukiennicki (46’ Chełmecki), Górski, Kościelniak (72’ Maluga), Iwao (72’ Mydlarz).

Żółte kartki: Kolan, Adamski, Popielec, Sochań, Dudziński (Zagłębie II) oraz Górski, Furtak, Soszyński (Stal).

Czerwona kartka: Górski (Stal – za dwie żółte).