167 wyświetleń
    327 wyświetleń

Bardzo dobry występ Motyl Masters Stalowa Wola w Łodzi.

24 listopada 2023 14:22, autor: mosir.stalowawola.pl
Znakomicie spisali się podczas rozgrywanych w dniach 10 – 12 listopada 2023 Otwartych Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu w kategorii Masters zawodnicy sekcji Motyl Masters Stalowa Wola. Nasi pływacy zdobyli łącznie 26 medali (13 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych). Stalowowolska sekcja reprezentowana była przez: Marię Petecką, Roberta Lorkowskiego, Adama Przybylskiego, Krzysztofa Pawłowskiego i Arkadiusza Berweckiego. Arkadiusz Berwecki zdobył 7 złotych medali indywidualnie, trzy razy bijąc rekord Polski na dystansach: 200 i 400 m stylem dowolnym oraz 100 m motylkowym. Ponadto wygrywał na 50, 200 motylkowym, 200 zmiennym. Osiem medali zdobyła Maria Petecka: złoto na 100 motylkiem, 200 klasycznym i 200 zmiennym, srebro na 50 motylkiem, 100 klasycznym i 100 zmiennym oraz brąz na 50 klasycznym i 50 dowolnym. Także pozostali zawodnicy znakomicie startowali. Robert Lorkowski zdobył dwa złote medale (200 motylkiem i 400 zmiennym, srebrny na 200 grzbietowym oraz dwa brązowe na 200 zmiennym i 200 dowolnym). Adam Przybylski tryumfował na dystansie 200 m motylkiem, na 200 grzbietem był drugi oraz zajął trzecie miejsce na 800 dowolnym i 50 motylkiem. Także brąz na 800 m dowolnym w swojej kategorii wiekowej zdobył Krzysztof Pawłowski. Ponadto nasza sztafeta męska zdobyła złoty medal na dystansie 4 x 50 m zmiennym i brązowy na 4 x 400 dowolnym. Ostatecznie stalowowolscy Mastersi zajęli 11 miejsce na 76 startujących klubów.