obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  225 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3214 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2869 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  8975 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6767 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2342 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  185 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Spotkanie na Porębach

23 września 2015 11:45, autor: Geno
We wtorek 22 września prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber oraz radny Marcin Siembida spotkali się z mieszkańcami osiedla Poręby.

Spotkanie skierowane zostało do mieszkańców ulic: Aleje Jana Pawła II 20-24 numery parzyste, Czajkowskiego, Józefa Poniatowskiego 35-39 numery nieparzyste, 68-84a numery parzyste.

Tradycyjnie pierwszym elementem spotkania była wizja lokalna osiedla. Prezydent Lucjusz Nadbereżny, radny Marcin Siembida oraz naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Sylwester Piechota udali się między innymi na ulicę Czajkowskiego, Poniatowskiego i Jana Pawła II. Następnie przy namiocie odbyły się indywidualne rozmowy z mieszkańcami. Mieszkańcy pytali między innymi o remont ulicy i skrzyżowań na ulicy Poniatowskiego oraz budowę przedszkola w miejscu dawnego Przedszkola nr 18 oraz planach budowy boiska wielofunkcyjnego w miejscu betonowego placu.

- W przyszłym roku chcielibyśmy zrobić opaskę chodnikową wokół przedszkola. To nie jest może wielka inwestycja, ale ma ona znaczenie dla mieszkańców. Mamy również plany dotyczące przedszkola. Mamy wykonany projekt – byłoby to przedszkole integracyjne. Szukamy programów unijnych, które dają największe pieniądze. Chcemy plac betonowy włączyć pod nasze struktury i zrobić tam osiedlowe syntetyczne boisko i siłownię na świeżym powietrzu, zarówno dla starszych jak i dla młodszych, z funkcją monitoringu – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wszystkie wnioski mieszkańców zostały spisane. Następnie po ustaleniu budżetu i priorytetów, miasto przystąpi do realizacji poszczególnych zadań.

Kolejne spotkanie mieszkańców z prezydentem odbędzie się w poniedziałek 23 września. Wezmą w nim udział: prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber, radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner.

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań.

Harmonogram


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.