obecnie
3° C
jutro
4° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Nowy 2020 rok za pasem.
  44 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • 13 grudnia 1981 - tak było
  54 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  245 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Tłumaczenia na język obcy
  97 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie teraz kostium kąpielowy?
  97 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Hydraulik - Stalowa wola
  121 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2232 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Przy "Budowlance" powstanie orlik lekkoatletyczny

23 września 2015 17:17, autor: zomo
Poliuretanowe bieżnie, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą – już w przyszłym roku będą mieli do dyspozycji uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. To właśnie przy tej szkole powstanie pierwszy w regionie Orlik lekkoatletyczny.

Powiat Stalowowolski znalazł się w grupie samorządów, którym udało się zdobyć wsparcie finansowe na budowę Orlika lekkoatletycznego w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. –W skali całego kraju na program budowy orlików lekkoatletycznych było w tym roku przeznaczone jedynie 10 mln zł. Zdobycie dofinansowania wymagało więc od nas wiele wysiłku i zaangażowania, ale udało się. Nasza młodzież będzie miała do dyspozycji nowoczesny obiekt lekkoatletyczny – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Boisko, które powstanie przy popularnej „Budowlance”, będzie składało się z: 4-torowej bieżni okrężnej o długości 200 metrów, 4-torowej bieżni prostej o długości 60 metrów - zakończonej skocznią do skoku w dal. Obok będzie znajdowała się rzutnia do pchnięcia kulą, a wewnątrz bieżni okrężnej będzie ulokowane boisko trawiaste do gier zespołowych. Koszt inwestycji to 710 tys. zł, z czego 344 tysiące zł stanowi dofinansowanie przyznane przez MSiT.

Właśnie trwa przetarg na wykonawcę inwestycji. – Chcemy, aby prace przygotowawcze rozpoczęły się jeszcze w tym roku. Cały orlik ma być natomiast gotowy do użytku w maju przyszłego roku – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.