• Montaż bram
    532 wyświetleń

Nazwano ją „ niezniszczalną” i „ niezatapialną”

27 czerwca 2016 15:28, autor: zomo
W niedzielę 12 czerwca Oliwia Sybicka (2009) po raz pierwszy wzięła udział w turnieju Head Kids Cup, który został rozegrany na kortach w Krakowie.

Nasza zawodniczka zagrała w kategorii pomarańczowej dla rocznika 2007. Do turnieju przystąpiło 16 zawodniczek z różnych województw. Oliwia wyszła ze swojej grupy zwycięsko pokonując M. Borowiec 4-0, E.Wietrzny 4-0 oraz K.Dyląg 4-0. W półfinale wygrała z E.Racoń 4-0 i tym samym awansowała do finału jako najmłodsza zawodniczka. W finale uległa Z. Bednarz 0-4, pomimo przegranej, mecz był zacięty i bardzo ciekawy. Talent Oliwii w krakowskim tenisowym środowisku został dostrzeżony.

26 czerwca podopieczna trenera-koordynatora Włodzimierza Pikulskiego wygrała kolejną edycję turnieju TENIS 10 o Puchar Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu.

Oliwia wystąpiła w kategorii niebieskiej i zagrała świetny turniej. W grupie wygrała wszystkie swoje pojedynki: 7-0, 7-0, 7-3, 7-0. Półfinał z K. Andrzejewskim zakończyła wynikiem 7-3, natomiast finał z P. Michalskim 7-1. Podczas wręczania nagród nazwano ją „niezniszczalną” i „niezatapialną” pomimo ogromnych starań miejscowych zawodników. Pierwszy trener Magdaleny Linette, Jakub Rękoś, organizator turnieju również docenił talent i wszechstronność jaką prezentuje Oliwia Sybicka.

Źrodło: MKT Stalowa Wola