obecnie
17° C
jutro
23° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  123 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  107 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  115 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • "Kiedy opadły maski" książ...
  122 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  6497 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1113 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  3838 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

X Stalowowolska Masa Krytyczna

14 maja 2015 17:04, autor: Peterek

Jubileuszowa X Stalowowolska Masa Krytyczna pojedzie 2 maja ulicami miasta. Start oczywiście o godz. 15.00 z Placu Piłsudskiego, potem jazda pod Bramę HSW nr 1, okrążenie miasta i powrót pod MDK, a tam – pozowanie do pamiątkowego zdjęcia. W finale wszyscy uczestnicy X Stalowowolskiej Masy Krytycznej, którzy przed startem zarejestrują się w biurze organizacyjnym i otrzymają „szprychówkę” z numerem startowym, wezmą udział w losowaniu cennych nagród (m.in. roweru, złotych kolczyków, gadżetów rowerowych, bonów na zabiegi w gabinecie modelowania ciała) ufundowanych przez sponsorów.

Dotychczasowy rekord ilości startujących ustanowiony został dwa lata temu, kiedy w edycji „hutniczej” pojechało 260 uczestników. Ambitnego zadania zwiększenia popularności SMK podjęło się Stowarzyszenie „Rowerzyści ze stali”, które w tym roku przejmie od MDK jej organizację.

Po co jedzie Stalowowolska Masa Krytyczna? Dla podkreślenia tradycji rowerowych naszego miasta oraz popularyzacji tego środka komunikacji, zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, wypracowania wzajemnego szacunku wśród uczestników ruchu drogowego, poprawy miejskiej infrastruktury drogowej.

Należy podkreślić coroczną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom SMK przez rowerzystów z Bractwa Turystycznego „Łazik”, którzy w jej przejeździe uczestniczyć będą już po raz dziesiąty. Zawsze przychylny temu przedsięwzięciu jest też Wydział Ruchu Drogowego KPP w Stalowej Woli.

start: Plac Piłsudskiego

14.00 – 14.55 – rejestracja uczestników

Pierwsze 200 osób wpisanych na listę uczestników otrzyma kupon na lody do Cukierni Tatrzańskiej

(do zrealizowania 2 i 3 maja 2015)

Komentarze czytelników (1)