obecnie
3° C
jutro
4° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Nowy 2020 rok za pasem.
  44 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • 13 grudnia 1981 - tak było
  54 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  245 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Tłumaczenia na język obcy
  97 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie teraz kostium kąpielowy?
  97 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Hydraulik - Stalowa wola
  121 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2232 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

X Stalowowolska Masa Krytyczna

14 maja 2015 17:04, autor: Peterek

Jubileuszowa X Stalowowolska Masa Krytyczna pojedzie 2 maja ulicami miasta. Start oczywiście o godz. 15.00 z Placu Piłsudskiego, potem jazda pod Bramę HSW nr 1, okrążenie miasta i powrót pod MDK, a tam – pozowanie do pamiątkowego zdjęcia. W finale wszyscy uczestnicy X Stalowowolskiej Masy Krytycznej, którzy przed startem zarejestrują się w biurze organizacyjnym i otrzymają „szprychówkę” z numerem startowym, wezmą udział w losowaniu cennych nagród (m.in. roweru, złotych kolczyków, gadżetów rowerowych, bonów na zabiegi w gabinecie modelowania ciała) ufundowanych przez sponsorów.

Dotychczasowy rekord ilości startujących ustanowiony został dwa lata temu, kiedy w edycji „hutniczej” pojechało 260 uczestników. Ambitnego zadania zwiększenia popularności SMK podjęło się Stowarzyszenie „Rowerzyści ze stali”, które w tym roku przejmie od MDK jej organizację.

Po co jedzie Stalowowolska Masa Krytyczna? Dla podkreślenia tradycji rowerowych naszego miasta oraz popularyzacji tego środka komunikacji, zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, wypracowania wzajemnego szacunku wśród uczestników ruchu drogowego, poprawy miejskiej infrastruktury drogowej.

Należy podkreślić coroczną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom SMK przez rowerzystów z Bractwa Turystycznego „Łazik”, którzy w jej przejeździe uczestniczyć będą już po raz dziesiąty. Zawsze przychylny temu przedsięwzięciu jest też Wydział Ruchu Drogowego KPP w Stalowej Woli.

start: Plac Piłsudskiego

14.00 – 14.55 – rejestracja uczestników

Pierwsze 200 osób wpisanych na listę uczestników otrzyma kupon na lody do Cukierni Tatrzańskiej

(do zrealizowania 2 i 3 maja 2015)

Komentarze czytelników (1)