• Koszulki sportowe
    616 wyświetleń

Podsumowanie 9. kolejki.

21 września 2016 16:00, autor: stal1938.pl
Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali 2:0 z Puszczą Niepołomice w ramach 9. kolejki i zostali liderami. PGE GKS Bełchatów uciekł ze strefy spadkowej dzięki zwycięstwu 5:1 ze Stalą Stalowa Wola.
Oba gole dla Rakowa Częstochowa zdobył Filip Kowalczyk. Trener Marek Papszun poznał młodzieżowca w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i postanowił dać szansę na szczeblu centralnym. W sobotę pomocnik zdobył premierowe bramki dla Rakowa, choć grał minimum 45 minut we wszystkich kolejkach. Kowalczyk dobił strzał Petera Mazana w 63. minucie, a niespełna kwadrans później wykorzystał sytuację sam na sam z Marcinem Staniszewskim. Raków został liderem z 21 punktami. Dotychczas na szczycie tabeli była Odra Opole, ale podobnie jak wcześniej częstochowianie, zdołała tylko zremisować 1:1 na stadionie Siarki Tarnobrzeg.

Polonia Warszawa niespodziewanie przegrała z ROW 1964 Rybnik. Goście przełamali złą passę trzech kolejnych porażek. Polonia coraz bliżej strefy spadkowej.

PGE GKS Bełchatów uciekł ze strefy spadkowej dzięki zwycięstwu 5:1 ze Stalą Stalowa Wola. Brunatni są podrażnieni niepowodzeniami i wściekle zaatakowali sąsiada w tabeli. Po 11 minutach mieli dwa gole przewagi, a później sukcesywnie dorzucali następne. Stalówka uratowała honor dopiero w doliczonym czasie.

Bezbramkowo w Stargardzie. Błękitni czuli niedosyt po remisie z Olimpią Zambrów, ale nie można powiedzieć, by zdominowali niżej notowanego przeciwnika. To przyjezdni oddali pierwsze, celne uderzenia, a Błękitni rozgrywali swoje akcje topornie i sztampowo. Krzysztof Kapuściński miał pretensję do podopiecznych właśnie za powolne organizowali się do ataku. Mimo straty punktów Błękitni są na miejscu premiowanym awansem przynajmniej do niedzieli.
Rozwój Katowice podzielił się punktami z Kotwicą Kołobrzeg. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1. Drużyna z Katowic zamyka ligową tabelę z dorobkiem 6. punktów.

Trener Radomiaka Radom Werner Liczka może trochę odetchnąć. Jego drużyna wygrała 1:0 z Polonią Bytom i przesunęła się na miejsce premiowane awansem.

Polonia Warszawa – ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:1)
0:1 – Janik 28′

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)
0:1 – Filip Kowalczyk 63′
0:2 – Filip Kowalczyk 77′

Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2 (1:2)
0:1 – Patryk Sokołowski 25′
0:2 – Paweł Piceluk 30′