• Koszulki sportowe
    609 wyświetleń

Podsumowanie 11. kolejki.

3 października 2016 11:07, autor: stal1938.pl
Nie tak wyobrażały sobie mecze 11. kolejki przewodzące w tabeli ekipy Rakowa Częstochowa i Odry Opole. Oba zespoły zremisowały swoje mecze, tracąc bramki w ostatnich minutach gry. Raków po zaledwie sześciu minutach prowadził już w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi 2:0, ale i tak dał sobie wydrzeć zwycięstwo. Bramki Bartosza Flisa i Sebastiana Inczewskiego zapewniły jednopunktową zdobycz gospodarzom. W ostatniej minucie zwycięstwo wymknęło się z rąk Odrze Opole, która długo prowadziła z Puszczą Niepołomice po samobójczym golu Michała Czarnego. Wyrównał z rzutu karnego Piotr Stawarczyk.

Kolejnej porażki doznał GKS Bełchatów. Zespół Andrzeja Konwińskiego nie sprostał Legionovii Legionowo i przegrał 0:1 po bramce niezawodnego Marcina Wodeckiego. W konsekwencji bełchatowianie wylądowali na ostatnim miejscu w tabeli, gdyż swoje mecze wygrały Olimpia Zambrów i Rozwój Katowice. Piłkarze z Podlasia ograli Kotwicę Kołobrzeg, a Ślązacy zwyciężyli w starciu z Polonią Bytom.

Trzy punkty na swoim koncie zapisały także zespoły Siarki Tarnobrzeg (4:1 z Olimpią Zambrów) i Stali Stalowa Wola (1:0 w meczu z Gryfem Wejherowo). W hicie kolejki Radomiak Radom ograł Polonię Warszawa 1:0, choć zwycięstwo przyszło w trudach. Najpierw Mathieu Bemba nie wykorzystał rzutu karnego, a w 22. minucie dopuścił się brutalnego faulu i obejrzał czerwoną kartkę. Charakterny Radomiak zdołał jednak wygrać, a bramkę na wagę zwycięstwa w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobył Maciej Świdzikowski.

Błękitni Stargard – Raków Częstochowa 2:2 (1:2)
Bramki: Bartosz Flis 24, Sebastian Inczewski 85 – Rafał Figiel 3 k, Tomas Petrasek 6.
Błękitni: P. Wróbel – Szymusik (46. Karmański), Liśkiewicz, Baranowski, Rogala – Fadecki, Lisowski, Kazimierowicz, Flis (74. Magnuski), Czapłygin (86. Pluta) – Brzeziański (65. Inczewski).
Raków: Loska – Cyfert (36. P. Szymański), Duriska, Petrasek, Góra, Malinowski (81. Siedlik) – Mazan, Margol, Figiel, F. Kowalczyk (86. Zaradny) – Czerkas.
Żółte kartki: Liśkiewicz, Flis – Petrasek, Czerkas, Szymański.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Elbląg 4:1 (1:1)
Bramki: Michał Żebrakowski 38, Daniel Koczon 56, 60 k, Jakub Głaz 89 – Łukasz Pietroń 21.
Siarka: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, K. Stępień, Dawidowicz – Szewc (72. Płatek), Stefanik, Czyżycki (33. Stromecki), Koczon (90. Przewoźnik), Tomalski (84. J. Głaz) – Żebrakowski.
Olimpia: Daniel – Bukacki, Kubowicz, Wenger, Maciążek – Bojas, Sokołowski, Ressel (59. Burkhardt), R. Stępień (82. Danowski), Pietroń (71. Szuprytowski) – Piceluk (59. Kołosow).
Żółte kartki: Stromecki – Bukacki, Danowski.
Sędziował: Maciej Pelka (Piła).

Rozwój Katowice – Polonia Bytom 2:0 (1:0)
Bramki: Tomasz Szatan 3, Mateusz Wrzesień 59.
Rozwój: Golik – Mielnik, Kopczyk, Gałecki, Sobotka – T. Wróbel, Jaroszek (73. Kaszok), Szatan (90. Barwiński), Ostaszewski (82. Żak), Marszalik – Wrzesień (89. Adamczyk).
Polonia: Perdijić – Słodowy (82. Januszkiewicz), Szal, Janosik, Żmuda – A. Kowalczyk (57. Stefański), Zalewski, Mróz (65. Ceglarz), Setlak (84. Musiolik), Kuzdra – Lachowski.
Żółte kartki: Lachowski, Stefański, Kuzdra.
Czerwona kartka: Kuzdra – 77 min. (za dwie żółte).