117 wyświetleń
    266 wyświetleń

Podsumowanie 14. kolejki.

24 października 2016 18:00, autor: stal1938.pl
Za Nami 14. kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi. Mecz Stal – Raków został odwołany z powodu złego stanu boiska, poztałe drużyny grały.
Polonia Bytom prowadziła z Kotwicą Kołobrzeg do 92. minuty. Drużyna znad morza walczyła do końca i zremisowała 2:2 dzięki bramce Wiktora Witta w doliczonym czasie.
Polonia Warszawa nie zdołała przełamać swej złej passy meczów bez wygranej. W 14. kolejce II ligi „Czarne Koszule” zremisowały 1:1 z Błękitnymi Stargard.
Warta przerwała serię trzech porażek. Poznaniacy rozegrali bardzo przyzwoite spotkanie z wyżej notowaną Puszczą Niepołomice, ale wywalczyli tylko bezbramkowy remis, marnując w 90. minucie rzut karny.
Odra Opole poniosła sensacyjną porażkę 0:3 z Olimpią Zambrów. beniaminek przegrał pierwsze spotkanie od 13. kolejek.
Ważny krok w kierunku awansu postawił Radomiak Radom. W 88. minucie Leandro zapewnił Radomiakowi zwycięstwo 1:0 na stadionie PGE GKS Bełchatów. Leandro został współliderem klasyfikacji strzelców.
Olimpia Elbląg bezbramkowo zremisowała z Rozwojem Katowice.
W ostatnim meczu 14. kolejki II ligi Gryf Wejherowo zremisował 2:2 z Siarką Tarnobrzeg. Drużyna z Podkarpacia uratowała punkt w 93. minucie dzięki strzałowi Daniela Koczona z rzutu wolnego. Polonia Warszawa – Błękitni Stargard Szczeciński 1:1 (1:1)

0:1 – Maciej Liśkiewicz 38′ (k.)
1:1 – Marcin Kluska 45+1′ (k.)

Składy:

Polonia Warszawa: Dominik Pusek – Przemysław Szabat, Karol Worach, Bazyli Kokot, Grzegorz Wojdyga – Mariusz Marczak, Donatas Nakrosius, Aleksander Tomaszewski (53′ Piotr Ćwik), Piotr Kosiorowski (66′ Michał Oświęcimka), Marcin Kluska (80′ Michał Stasz) – Krystian Pieczara (75′ Michał Zapaśnik)

Błękitni Stargard: Przemysław Wróbel – Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski – Maciej Więcek (69′ Wojciech Fadecki), Maciej Kazimierowicz (55′ Piotr Wojtasiak), Paweł Lisowski, Mateusz Czapłygin (74′ Filip Karmański) – Bartosz Flis (61′ Sebastian Inczewski), Michał Magnuski

Żółte kartki: Nakrosius, Pieczara, Marczak, Worach (Polonia) oraz Liśkiewicz, Kazimierowicz (Błękitni)

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)

Widzów: 800

Polonia Bytom – Kotwica Kołobrzeg 2:2 (0:1)
0:1 – Jakub Poznański (k.) 9′
1:1 – Marcin Lachowski 57′
2:1 – Patryk Stefański 74′
2:2 – Wiktor Witt 90′

Składy:

Polonia: Marcin Michalak – Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Michał Szal, Marek Szyndrowski – Michał Chrabąszcz, Jakub Kuzdra – Sławomir Musiolik (87′ Jakub Żmuda), Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz (77′ Aleksander Januszkiewicz) – Arkadiusz Kowalczyk (67′ Patryk Stefański).

Kotwica: Robert Błąkała – Błażej Chouwer, Jakub Poznański, Wiktor Witt, Remigiusz Szywacz – Korneliusz Sochań (62′ Mateusz Świechowski), Arkadiusz Lewiński – Mateusz Janeczko (77′ Piotr Paprocki), Sebastian Bartlewski, Łukasz Kacprzycki (58′ Karol Zieliński) – Piotr Giel.

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 0:0

W 90. minucie Michał Ciarkowski (Warta Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego (Marcin Staniszewski obronił).

Składy:

Warta Poznań: Tomasz Laskowski – Krzysztof Biegański, Alain Ngamayama, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz, Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (46′ Michał Cywiński), Gracjan Goździk, Dominik Chromiński (78′ Jan Paczyński), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (90+3′ Adrian Szynka).

Puszcza Niepołomice: Marcin Staniszewski – Łukasz Furtak, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk, Filip Wójcik (67′ Arkadiusz Gajewski), Damian Lepiarz, Marcel Kotwica, Kamil Łączek (72′ Dominik Radziemski), Maciej Domański (78′ Bartosz Żurek), Marcin Orłowski (90+4′ Jakub Zagórski).

Żółte kartki: Gracjan Goździk (Warta Poznań) oraz Kamil Łączek, Michał Mikołajczyk, Michał Czarny, Marcin Staniszewski (Puszcza Niepołomice).

Odra Opole – Olimpia Zambrów 0:3 (0:1)
0:1 – Bartosz Biel 44′
0:2 – Artur Bogusz (k.) 51′
0:3 – Sebastian Szerszeń 59′

Olimpia Elbląg – Rozwój Katowice 0:0

PGE GKS Bełchatów – Radomiak Radom 0:1 (0:0