516 wyświetleń
Przejdź do forum

Podsumowanie 16. kolejki.

7 listopada 2016 11:49, autor: stal1938.pl
Mecze 16. kolejki spotkań o mistrzopstwo II ligi rozegrano od piątku do niedzieli.
Siarka Tarnobrzeg pozostanie na miejscu barażowym. Drużyna z Podkarpacia zwyciężyła 1:0 na stadionie ROW 1964 Rybnik dzięki bramce Marcina Stefanika.
Przełamanie Warty po czterech meczach bez zwycięstwa. Zieloni pokonali w sobotę Błękitnych Stargard 2:1 i dzięki zgarnięciu pełnej puli opuścili ostatnie miejsce w tabeli, awansując aż poza strefę spadkową.
Nieco optymistyczniej na warszawskim Nowym Mieście. Polonia Warszawa w sobotnim meczu II ligi pokonała 2:0 Kotwicę Kołobrzeg. Zwycięstwo podopiecznych Igora Gołaszewskiego było możliwe m.in. dzięki fatalnej dyspozycji defensorów z Kołobrzegu.
Lider Odra Opole zremisował 1:1 z niepokonanym Rakowem Częstochowa w najważniejszym meczu 16. kolejki. Na kompromisie liderów zyskał 3. w tabeli Radomiak Radom, który pokonał 1:0 Legionovię Legionowo.
Dzięki zwycięstwom na własnym stadionie sytuację na dole tabeli poprawili piłkarze PGE GKS Bełchatów. Wygrali oni 1:0 z Rozwojem.
W pojedynku dwóch Olimpii lepsza była ta z Elbląga, która dwukrotnie zdołała trafić do bramki rywali. Jedną z bramek dla beniaminka zdobył Paweł Piceluk i jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców.
Puszcza Niepołomice zwyciężyła 2:0 z Gryfem Wejherowo i awansowała na 5. miejsce w tabeli. Drużyna Tomasza Tułacza nie straciła gola po raz ósmy w sezonie.
Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku Polonię Bytom 1:0. Jedynego gola zdobył Adrian Dziubiński. Przez pół drugiej połowy zawodnicy grali w trudnych warunkach ze względu na zapadającą ciemność.

ROW 1964 Rybnik – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 – Marcin Stefanik 65′

W 68. minucie Daniel Koczon (Siarka) nie wykorzystał rzutu karnego. Daniel Kajzer obronił.

Warta Poznań – Błękitni Stargard 2:1 (2:1)
1:0 – Jakub Kiełb 7′
1:1 – Maciej Więcek 11′
2:1 – Adrian Szynka 20′

Polonia Warszawa – Kotwica Kołobrzeg 2:0 (1:0)
1:0 – Michał Zapaśnik 23′
2:0 – Marcin Kluska ’63

Legionovia Legionowo – Radomiak Radom 0:1 (0:1)