• Koszulki sportowe
    609 wyświetleń

Runda jesienna-statystyki Stali.

29 listopada 2016 16:00, autor: stal1938.pl
Za Nami 17. spotkań rundy jesiennej oraz 2. kolejki rozegrane awansem z wiosny. Łącznie zespoły walczyły o punkty w 19. meczach.
Drużyna Stali pod wodzą trenera Rafała Wójcika w 19. spotkaniach zgromadziła 24 punkty i uplasowała się na 9. miejscu w ligowej tabeli. Stalówka wygrała 6 meczów, 6 razy remisowała i doznała 7 porażek. Bilans bramkowy to 22 gole zdobyte i 29 bramek straconych. Dwa gole dla Stali padły z rzutów karnych. Najskuteczniejszym zawodnikiem jesieni został Adrian Gębalski, który zdobył 6 goli. Po 3 trafienia mają : Kamil Bętkowski, Adrian Dziubiński i Mohamed Essam. Dwa razy do bramki przeciwnika trafiali : Konrad Korczyński i Michał Mistrzyk a po jednej bramce zdobyli : Przemysław Stelmach i Bruno Żołądź. Większość bramek zawodnicy Stalówki zdobywali w pierwszej połowie gry-14 trafień.
Zielono-czarni zdecydowanie lepiej radzili sobie na własnym stadionie. Stalowcy przy ul. Hutniczej wygrali 5 meczów, 2 razy zremisowali i tylko 2 razy przegrali. Stosunek bramek również wypada na plus: 13 strzelonych , 10 straconych goli. Niestety na wyjazdach stalowowolanie radzili sobie dużo gorzej. Tylko jedno zwycięstwo, 4 remisy i 5 porażek, łącznie zdobytych zaledwie 7. punktów w 10. meczach. To skromny dorobek drużyny na obcym terenie. Również bilans bramkowy wygląda słabo: 9 strzelonych i aż 19 straconych bramek.
Do tych statystyk dodać można jeszcze mecz Pucharu Polski w rundzie wstępnej w którym Stal przegrała z Radomiakiem w Radomiu 4:0.
Jesienią w barwach Stali wystąpiło 23 piłkarzy. Najwięcej minut na boisku spędzili: Bartosz Koncki: 1800 min. w 20 spotkaniach(w tym PP); Mateusz Kolbusz: 1620 min. w 18 meczach; Mateusz Wójcik 1597 min w 17 meczach.
Zawodnicy zostali ukarani łącznie 63. żółtymi kartkami i 2. czerwonymi. Najwięcej żółtych kartek ujżeli : Mateusz Kolbusz-8; Bruno Żołądź-8, Michał Mistrzyk-8. Czerwone kartoniki zobaczyli : Mohamed Essam oraz Bruno Żołądź.
Stal walczy również o punkty w projekcjie PZPN-Pro Junior Sysstem , gdzie 5 pierwszych zaspołów otrzyma nagrody fonansowe. Warunkiem jest utrzymanie się druzyny w II lidze. Punkty dla zespołu zdrobywają zawodnicy do 21 roku życia a przyznawane są one za minuty spędzone na boisku.
Zielono-czarni po 17. kolejkach zajmowali wysokie, 2 miejsce z dorobkiem 6466 punktów. Najwięcej punktowali: Bartosz Koncki-1530; Przemysław Stelmach-1530; Mateusz Kolbusz-1350; Szymon Jarosz-1260.