obecnie
15° C
jutro
20° C
djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1546 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  609 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  160 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4096 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  1962 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3858 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4718 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

15 nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych stanęło do walki o tytuł Belfra Rok

12 października 2015 12:25, autor: zomo
Konkurs, po raz szósty, organizuje starostwo powiatowe w Stalowej Woli. - W tym roku głosowanie w plebiscycie odbywa się za pomocą formularza on - line. Wystarczy się zarejestrować, a następnie zalogować w naszym serwisie. Zachęcamy do głosowania, tym bardziej, że każdy kto weźmie w nim udział, będzie miał szansę na wygranie nagrody rzeczowej. O tym, komu ona przypadnie, no i kto przede wszystkim zostanie „Belfrem Roku 2015” dowiemy się już 14 października, podczas powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odbędzie się ona w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli - wyjaśnia Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

Wśród 15 nauczycieli jest między innymi Renata Bis, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli. Pani Renata w popularnej budowlance pracuje od ośmiu lat. Podczas studiów nie myślała o szkole, raczej o dobrej „posadce” w biurze projektowym. - I tak też stało się . Przepracowałam kilka lat w biurze projektowym i na budowie. Ale los chciał inaczej. 8 lat temu rozpoczęłam pracę w szkole. Dostałam wychowawstwo w klasie zasadniczej szkoły zawodowej. Czy chciałam zostać nauczycielem- wychowawcą ? Wtedy nie byłam tego pewna. Dzisiaj mam pewność, że dobrze się stało, bo lubię to co robię. A przecież nie zawsze jest łatwo, bo to ciągła praca z osobami wymagającymi, rozwijającymi się i bardzo różnym. Jednak warto podejmować ten trud, bo chociaż niezauważalny to często towarzyszy mu satysfakcja - uzasadnia swój wybór pani Renata.

Renata Bis ze swoimi uczniami


Uczniowie pod jej opieką osiągają znaczne sukcesy w Turnieju Ogólnopolskim „Złota Kielnia”. Rafał Delekta był na przykład drugi a Adam Molawka - trzeci w Polsce w zawodzie malarz-tapeciarz. Patryk Gorczyca zaś, w roku szkolnym 2013/2014, zdobył tytuły Młodego Malarza Roku Dekoral Professional 2014 oraz laureata XLIII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Zespołowo natomiast uczniowie Renaty Bis wywalczyli puchar ministra infrastruktury i rozwoju oraz miano Najlepszej Szkoły XLIII edycji Finału Centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

- W szkole dbamy by wychowanie i dydaktyka były zrównoważonym procesem. Pracuję z dużą grupą nauczycieli, którzy tworzą klimat do realizowania właśnie takiego programu nauczania. Moja koncepcja prowadzenia szkoły - zapewnić sukces uczniowi na miarę jego możliwości - tak sukcesy szkoły wyjaśnia jej dyrektor Włodzimierz Smutek.

W ubiegłych latach w plebiscycie na Belfra Roku zwyciężali już inni nauczyciele tej szkoły - Dariusz Bańka oraz Anna Kielar. W tym roku szczęśliwa piętnastka to: Maciej Biłogras, Renata Bis, Grzegorz Cygan, Joanna Figurniak, Magdalena Hanula, Cezary Horajecki, Małgorzata Jaklińska, Dorota Lubojańska - Socha, Wiesław Mazurkiewicz, Adam Przybylski, Agnieszka Statowska - Głasek, Agnieszka Szewc, Anna Trela, Elżbieta Żurecka i ks. Paweł Piędzio.

Źródło: http://sandomierz.gosc.pl/doc/2751531.Zlota-pietna...
Foto: ANDRZEJ CAPIGA /FOTO GOŚĆ
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.