obecnie
18° C
jutro
22° C
 impulse
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Armatis-LC
  26 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Antifa uznana za grupę ter...
  100 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Lista wstydu PO.
  376 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  418 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  756 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Prowadzenie ciąży na NFZ A...
  230 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Mechanik - kogo polecacie?
  173 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Uratowani przed wychłodzeniem

14 października 2015 10:49, autor: Geno
Dzięki sygnałom otrzymanym od mieszkańców powiatu stalowowolskiego policjanci uratowali dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem. Jeden z nich kompletnie pijany leżał w rowie, a drugi nocował na boisku sportowym. Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Zadzwońmy na Policję. Podjęta interwencja i udzielona pomoc, może uratować czyjeś życie.

Policjanci z posterunku w Zbydniowie w poniedziałkowe przedpołudnie otrzymali sygnał od mieszkańca, że w Turbi w gminie Zaleszany na boisku miejscowego klubu sportowego śpi mężczyzna. Policjanci niezwłocznie udali się w to miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

Na ławkach funkcjonariusze zastali owiniętego w koce i narzuty człowieka. Po wylegitymowaniu ustalili, że jest to 61-letni bezdomny mężczyzna. W rozmowie powiedział on policjantom, że noc spędził w tym miejscu. Był trzeźwy. Policjanci zaoferowali mu pomoc w przewiezieniu do schroniska, z której mężczyzna skorzystał.

Kolejna interwencja miała miejsce w Pysznicy. Policjanci otrzymali informację, że w przydrożnym rowie leży mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon. Zastali tam kompletnie pijanego człowieka. Mężczyzna nie miał siły wstać, trudno było z nim nawiązać kontakt. Odzież mężczyzny była mokra i zaśnieżona. Po rozmowie policjanci ustalili, że jest to 56-letni bezdomny. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala, gdzie został przebadany, a następnie trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza gdy osoba jest pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze jak co roku sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas tych pierwszych dni z niską temperaturą.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

/KPP Stalowa Wola
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.