obecnie
16° C
jutro
24° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Rozterki dorosłych dzieci....
  33 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  152 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  128 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  136 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • "Kiedy opadły maski" książ...
  141 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  6520 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1139 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Członkowie KMO na pokazach w Lublinie

14 października 2015 10:55, autor: Geno
Uczniowie niżańskich gimnazjów należących do Klubu Młodego Odkrywcy 25 września wzięli udział w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu był udział w pokazach z fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Były to już pięćdziesiąte szóste pokazy, a corocznie ogląda je ponad 20 tysięcy widzów. Ich ideą jest popularyzacja nauk przyrodniczych i pomoc w ich nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych eksperymentów. Pokazywane doświadczenia są często niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, ale są również i takie, które można wykonać samemu w domu.

Pokazy jak co roku budziły zaciekawienie wśród uczniów i bardzo się wszystkim podobały. Były one jak zwykle widowiskowe i dotyczyły różnych działów fizyki m.in. prądu elektrycznego, promieniotwórczości, fizyki latania, światła i oka. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak istotny jest kolor światła i jak wpływa na nasze oko, które ciała promieniują i jak się chronić przed promieniotwórczością, dlaczego kształt skrzydeł samolotów jest tak istotny?

Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie muzeum w Zamku Lubelskim. Uczniowie mieli możliwość podziwiania obrazów znanych malarzy: Jana Matejki, Jacka Michalczewskiego, Olgi Boznańskiej i Józefa Brandta. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Kościoła Św. Trójcy zwanego powszechnie kaplicą zamkową, jednego z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Członkowie KMO zwiedzali również multimedialną wystawę archeologiczną. Opiekunami wycieczki byli Anna Dybka, Danuta Nycz i Jacek Piotrowski. Wyjazd został dofinansowany przez Gminę i Miasto Nisko.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.