obecnie
15° C
jutro
20° C
Wiklina 2019 -
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1546 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  609 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  161 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4096 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  1962 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3858 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4718 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Członkowie KMO na pokazach w Lublinie

14 października 2015 10:55, autor: Geno
Uczniowie niżańskich gimnazjów należących do Klubu Młodego Odkrywcy 25 września wzięli udział w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu był udział w pokazach z fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Były to już pięćdziesiąte szóste pokazy, a corocznie ogląda je ponad 20 tysięcy widzów. Ich ideą jest popularyzacja nauk przyrodniczych i pomoc w ich nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych eksperymentów. Pokazywane doświadczenia są często niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, ale są również i takie, które można wykonać samemu w domu.

Pokazy jak co roku budziły zaciekawienie wśród uczniów i bardzo się wszystkim podobały. Były one jak zwykle widowiskowe i dotyczyły różnych działów fizyki m.in. prądu elektrycznego, promieniotwórczości, fizyki latania, światła i oka. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak istotny jest kolor światła i jak wpływa na nasze oko, które ciała promieniują i jak się chronić przed promieniotwórczością, dlaczego kształt skrzydeł samolotów jest tak istotny?

Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie muzeum w Zamku Lubelskim. Uczniowie mieli możliwość podziwiania obrazów znanych malarzy: Jana Matejki, Jacka Michalczewskiego, Olgi Boznańskiej i Józefa Brandta. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Kościoła Św. Trójcy zwanego powszechnie kaplicą zamkową, jednego z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Członkowie KMO zwiedzali również multimedialną wystawę archeologiczną. Opiekunami wycieczki byli Anna Dybka, Danuta Nycz i Jacek Piotrowski. Wyjazd został dofinansowany przez Gminę i Miasto Nisko.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.