obecnie
12° C
jutro
10° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Klasy mundurowe w Stalowej...
  6922 wyświetleń
  18 odpowiedzi
 • Internet.
  6582 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  3733 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Pracownia Tortów Artystycz...
  4493 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Windows 7 czy 8. Proszę o ...
  7541 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Jaką sieć i jaki telefon p...
  7172 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Pieski
  1053 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

W Nisku nie będzie uchodźców

14 października 2015 13:34, autor: zomo
24 września wojewoda podkarpacki skierował do gmin pismo z pytaniem o gotowość gmin na przyjęcie emigrantów. Do 15 października jednostki samorządu terytorialnego miały czas na podjęcie decyzji. Gmina i Miasto Nisko nie jest w stanie przyjąć uchodźców.

-Na dzień dzisiejszy gmina nie dysponuje wolnymi lokalami, w których mogliby zamieszkać uchodźcy, dlatego nie jesteśmy w stanie ich przyjąć. I taka decyzja została podjęta- mówi Teresa Sułkowska, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Duże bezrobocie na terenie gminy, brak możliwości zapewnienia pracy i mieszkania uchodźcom były głównymi, ale nie jednymi przesłankami do podjęcia tej decyzji.

-Takie osoby trzeba wprowadzić do społeczności lokalnej, aby nie czuły się odrzucone i pozostawione samym sobie. To wszystko wiąże się z kosztami, a gmina nie posiada na razie takich środków, żeby móc przyjąć imigrantów.Nie mówimy nie na przyszłość, zobaczymy jak się to wszystko dalej rozwinie- dodaje Pani Teresa Sułkowska.

Podobne decyzje podjęły inne podkarpackie gminy. Na ich terenach jest wiele biednych rodzin, które potrzebują pilnie pomocy i to o nie należy się najpierw zatroszczyć. Mieszkania socjalne, a dokładnie ich brak są problemem dotykającym prawie każdą gminę. W Sanoku aż 463 rodziny oczekuje na mieszkania socjalne. Niektóre z nich są już w kolejce od 1997 roku. Jest to jedna z poważniejszych sytuacji. Tak jest niestety na terenie całego kraju, dlategopriorytetem dla władz gmin są ich mieszkańcy.

Źródło: nizanskie.info
Komentarze czytelników (2)
 • rni (4 lata, 1 miesiąc temu)

  w nisku nie bedzie niczego

 • Yogi (4 lata, 1 miesiąc temu)

  Madra decyzja !!!