obecnie
18° C
jutro
24° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Rozterki dorosłych dzieci....
  31 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  152 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  128 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  136 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • "Kiedy opadły maski" książ...
  140 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  6520 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1138 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Podkarpacie: Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany i masło konopne

14 października 2015 22:07, autor: zomo
Jarosławscy policjanci zabezpieczyli u 27-letniego mężczyzny blisko 2 kg środków odurzających. Z policyjnych ustaleń wynika, że mieszkaniec Jarosławia prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Sprawca już usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

W poniedziałek, policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu toyotą corollą. Kierujący na widok funkcjonariuszy zjechał na pobocze, po czym zabierając plecak zaczął uciekać przez pola. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. W jego plecaku ujawnili świeżo ścięte rośliny konopi indyjskich, w ilości 1,3 kilograma.

Policjanci zatrzymali 27-latka do wyjaśnienia tej sprawy. Podejrzewając, że mężczyzna może posiadać środki odurzające, przeszukano jego mieszkanie. Tam policjanci ujawnili pół kilograma suszu konopi indyjskich, a w zamrażarce ponad kilogram tzw. masła konopnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli te substancje. Wstępne badania testerem potwierdziły, że zielone rośliny i susz to marihuana. Zabezpieczone substancje przesłano do specjalistycznych badań.

Z policyjnych ustaleń wynika, że zabezpieczone świeżo ścięte rośliny pochodziły z uprawy, którą posiadał mężczyzna. Wczoraj 27-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał zarzuty działania wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. uprawy konopi indyjskich i posiadania środków odurzających.

Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 27-latka środków zapobiegawczych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 2000 zł. Mężczyzna ma obowiązek dwukrotnego stawiennictwa w tygodniu w jarosławskiej komendzie. Za ten czyn sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KWP Rzeszów

Komentarze czytelników (1)
 • 54 (3 lata, 10 miesięcy temu)

  424