obecnie
15° C
jutro
20° C
djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1546 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  609 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  160 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4096 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  1962 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3858 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4718 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Podkarpacie: Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany i masło konopne

14 października 2015 22:07, autor: zomo
Jarosławscy policjanci zabezpieczyli u 27-letniego mężczyzny blisko 2 kg środków odurzających. Z policyjnych ustaleń wynika, że mieszkaniec Jarosławia prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Sprawca już usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

W poniedziałek, policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu toyotą corollą. Kierujący na widok funkcjonariuszy zjechał na pobocze, po czym zabierając plecak zaczął uciekać przez pola. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. W jego plecaku ujawnili świeżo ścięte rośliny konopi indyjskich, w ilości 1,3 kilograma.

Policjanci zatrzymali 27-latka do wyjaśnienia tej sprawy. Podejrzewając, że mężczyzna może posiadać środki odurzające, przeszukano jego mieszkanie. Tam policjanci ujawnili pół kilograma suszu konopi indyjskich, a w zamrażarce ponad kilogram tzw. masła konopnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli te substancje. Wstępne badania testerem potwierdziły, że zielone rośliny i susz to marihuana. Zabezpieczone substancje przesłano do specjalistycznych badań.

Z policyjnych ustaleń wynika, że zabezpieczone świeżo ścięte rośliny pochodziły z uprawy, którą posiadał mężczyzna. Wczoraj 27-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał zarzuty działania wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. uprawy konopi indyjskich i posiadania środków odurzających.

Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 27-latka środków zapobiegawczych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 2000 zł. Mężczyzna ma obowiązek dwukrotnego stawiennictwa w tygodniu w jarosławskiej komendzie. Za ten czyn sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KWP Rzeszów

Komentarze czytelników (1)
 • 54 (3 lata, 7 miesięcy temu)

  424