obecnie
15° C
jutro
20° C
djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1546 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  609 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  161 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4096 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  1962 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3858 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4718 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Będą tanie mieszkania w Stalowej Woli

15 października 2015 09:37, autor: zomo
„Z perspektywą w Stalowej Woli” to nazwa Stalowowolskiego Programu Budownictwa Wielorodzinnego.
Dlaczego taka nazwa? Jak informuje prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, od młodego pokolenia słyszy on najczęściej, że Stalowa Wola jest miastem, które nie daje perspektyw i planu na przyszłość, nie istnieje program budownictwa wielorodzinnego, który dawałby perspektywę tego, aby założyć rodzinę i związać się na stałe ze Stalową Wolą. Dlatego w przyszłym roku rozpocznie się budowa mieszkań komunalnych czynszowych.

- Założenia projektu przedstawiają nowy standard oferty jaką Stalowa Wola chce dać mieszkańcom. To nie jest oferta typowo socjalna i nie odwołuje się do standardów, które mieliśmy w ostatnich latach. Chcemy stworzyć ciekawą propozycję, która byłaby zachętą do tego, by Stalowa Wola była miejscem do życia i rozwoju – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dwa lub trzy nowe bloki na ponad sto mieszkań wybudowane zostaną przy ulicy Orzeszkowej. W blokach znajdować się będzie kilka rodzajów mieszkań: dwupokojowe o metrażu 54 i 52 metry kwadratowe, mieszkania jednopokojowe (26 metrów kwadratowych), mieszkania z antresolą, mieszkania dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin wielodzietnych (97 metrów kwadratowych). Koncepcje architektoniczne, regulamin oraz ankietę dla osób zainteresowanych nabyciem mieszkań można zobaczyć na stronie internetowej perspektywa.stalowawola.pl.

Lokale przeznaczone będą dla osób/rodzin stale zameldowanych na terenie Gminy Stalowa Wola lub posiadających centrum interesów osobistych na terenie Gminy Stalowa Wola, nie posiadających własnego mieszkania lub tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, jak również dla tych osób, które w zamian zwolnią dotychczas zajmowany lokal komunalny.

- Na uwagi mieszkańców do programu czekamy do 15 listopada. Pierwszeństwo w zasiedleniu mieszkań i ich nabyciu będą mieli dotychczasowi najemcy lokali komunalnych oraz mieszkańcy znajdujący się na liście mieszkaniowej, gdzie jest około 150 osób. Z pewnością część z nich będzie mogła wziąć udział w programie. Preferowane będą również młode małżeństwa, które posiadają dzieci. Przygotowana została wstępna punktacja, która uwzględnia wszystkie kryteria. Wnioski opiniować będzie komisja mieszkaniowa, natomiast ostateczna decyzja dotycząca przyznania mieszkania będzie należała do prezydenta – zaznaczył przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber.

Komentarze czytelników (3)
 • emerytka (3 lata, 7 miesięcy temu)

  wyprzedal nowe mieszkania za 1 procent dla bogatych ,a t eraz chce budowac za nasze pieniadze drogie ,czy to beda mieszkania dla znajomych ,tez po kilku latach sprzedane za 1 procent ,co to za gospodarz ,niszczy nasze miasto nie slucha nas wyborcow ,slucha tylko biskupa

 • moni (3 lata, 7 miesięcy temu)

  od czego sa spoldzielnie mieszkaniowe ,pobieraja od nas taki wysoki czynsz i co robia z tymi pieniedzmi prosze dogadac sie ze spoldzielniami a nie zajmowac sie tym codo miasta nie 64powinno nalezec

 • olo (3 lata, 7 miesięcy temu)

  "Ale to juz bylo i nie wroci wiecej " - 3 bloki to to samo co 3 tysiace mieszkan PIS-u tylko , ze po reformie Balcerowicza.Caty czs kompromitacja i to za pieniadze spoleczenstwa.