obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

  • Viagra Online Overnight De...
    1 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
    226 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • UBywatele Stalowowolskie ...
    3214 wyświetleń
    17 odpowiedzi
  • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
    2869 wyświetleń
    16 odpowiedzi
  • Siłownia Stalowa Wola.
    8975 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • Którą pizzerie polecacie w...
    6768 wyświetleń
    10 odpowiedzi
  • Huawei p30, warto ?
    2344 wyświetleń
    2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Jan Paweł II w ekslibrisie

21 października 2015 12:37, autor: zomo
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza podsumowała XX edycję konkursu plastycznego na ekslibris okolicznościowy pod hasłem „Jan Paweł II – 10. rocznica śmierci”. Autorzy najciekawszych ekslibrisów zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami książkowymi, których fundatorami nagród są Starostwo Powiatowe oraz MBP.

Konkurs skierowano dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych powiatu stalowowolskiego. W zmaganiach wzięli uczniowie z blisko 30 placówek, nadesłano w sumie 430 prac. Ze szkół podstawowych 242, a z gimnazjów 188. Najlepsze ekslibrisy wybrało jury w składzie: Jadwiga Kukuła – plastyk (przewodnicząca), Krzysztof Czerwiak – plastyk, Lila Wojciak – Starostwo Powiatowe, Barbara Nowak i Joanna Rybak – Miejska Biblioteka Publiczna.



Pokonkursową wystawę prac oglądać można do końca listopada.

W kategorii szkół podstawowych nagrodzono:

I miejsce – Gabriela Chodara PSP nr 12 kl. Vc

I miejsce - Julia Klarycka PSP nr 4 kl. VIb

II miejsce – Michał Lichwiarz PSP nr 5 kl. IVb

II miejsce - Paulina Krzysztoń PSP nr 12 kl.VIb

III miejsce – Julia Gałat PSP nr 12 kl. VIb

III miejsce- Natalia Sajdak PSP nr 5 kl. VIa

III miejsce – Hubert Skiba PSP nr 12 kl. IVa

W tej kategorii komisja przyznała także wyróżnienia:

- Natalia Kapuścińska PSP w Krzakach

- Maja Kotulska PSP nr 3 kl. VIa

- Gabriela Podlubna PSP nr 12 kl. Vc

- Wiktor Cetnarski PSP nr 12 kl. VIc

- Jakub Zielonka PSP nr 4 kl. VIb

- Tomasz Wojtowicz PSP nr 7 kl. VIe

- Bartłomiej Kędziora PSP w Majdanie Zbydniowskim i Wólce Turebskiej

- Jakub Zarębski PSP w Zaklikowie kl. VIa

- Patryk Chamera PSP nr 12 kl. Va



W kategorii szkół gimnazjalnych nagrodzono:

I miejsce - Izabela Świeca, Świetlica „Tęcza” (Gimn.) kl. II

I miejsce - Filip Palczak, Gimnazjum nr 5 kl. Ib

II miejsce – Sara Pietrzyk, Świetlica „Tęcza” (Gimn.) kl. III

II miejsce – Aleksandra Nieradka, Gimnazjum nr 2 kl. IIb

III miejsce - Anna Wiśniewska, Gimnazjum nr 5 kl. Ib

III miejsce – Martyna Rusin, Gimnazjum nr 5 kl. IIb

III miejsce - Urszula Zwolak, Gimnazjum nr 2 kl. IIIb

Przyznano także wyróżnienia:

- Alexandra Stein, Gimnazjum w Pysznicy kl. I

- Amelia Cichoń, Gimnazjum nr 7 kl. Ia

- Kinga Panek, Gimnazjum nr 5 kl. Ib

- Mateusz Życzyński, Gimnazjum nr 5 kl. Ib

- Weronika Drozd, Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie kl. III

- Julia Latawiec, Gimnazjum nr 1 w Zaleszanach kl. IIIb

- Agnieszka Pawlus, Gimnazjum nr 5 kl. II a
Komentarze czytelników (31)