obecnie
2° C
jutro
3° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Siłownia Stalowa Wola.
  8954 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6753 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2327 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  169 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5707 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  207 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  283 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Hubertus Nadsański 2015

27 października 2015 08:30, autor: zomo
Hubertus to doroczne święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Tym razem do wspólnego świętowania zaproszono mieszkańców z całego powiatu.

W sobotę 24 października na terenie stadniny w Żabnie atrakcji nie brakowało, pogoń za lisią kitą, pokazy i konkursy jeździeckie, pokazy sokolnictwa i pracy psów myśliwskich to tylko niektóre z nich. Podczas „Hubertusa” zaprezentowały się także koła łowieckie z powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego. Można było posłuchać sygnałów myśliwskich, wystąpił także Chór Myśliwski z Zamościa. Specjalnie na tę okazję przygotowano także wystawę przyrodniczo-łowiecką, zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz poczęstunek z degustacją dziczyzny.

Podczas święta Wicestarosta Mariusz Sołtys w imieniu władz Powiatu Stalowowolskiego wręczył pamiątkowe grawertony Witoldowi Tutakowi oraz Jarosławowi Luberze w dowód uznania za propagowanie idei Kawalerii Polskiej na terenie Powiatu Stalowowolskiego.

Organizatorami „Hubertusa Nadsańskiego” byli Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu, Koła Łowieckie z terenu powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego, Stadnina Koni w Żabnie, Klub Jeździecki „Baria”, Nadleśnictwo Gościeradów, Sołectwo Żabno oraz Gmina Radomyśl nad Sanem.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.