590 wyświetleń

VIII Regaty Niżańskie na Zalewie Podwolina w Nisku

4 lipca 2017 16:00, autor: powiat-nisko.pl
W dniach 24 i 25 czerwca 2017 r. na Zalewie Podwolina w Nisku odbyły się VIII Regaty Niżańskie.

W sobotę 24 czerwca załogi konkurowały w kategorii „Optimist” (Regaty dla dzieci), w której startowało 11 młodych zawodników: ośmiu ze Szkoły Żeglarstwa dla Dzieci i Młodzieży przy Jacht Klubie Nisko i trzech z Klubu Żeglarskiego Orkan z Mielca. Odbyły się cztery biegi, a do końcowej klasyfikacji brano pod uwagę trzy najlepsze biegi każdego zawodnika. W tej kategorii zwyciężył Daniel Bylicki (Jacht Klub Nisko), na drugim miejscu uplasował się Paweł Szyliński (Jacht Klub Nisko), a trzecie miejsce zajęli ex aequo: Emil Pająk (KŻ Orkan) i Jakub Sołek (Jacht Klub Nisko).

W niedzielę 25 czerwca odbyły się kolejne regaty, tym razem dla dorosłych. W kategorii „Open” startowało 12 załóg, a w kategorii „Ostróda” 5 załóg. Rozegrano cztery biegi, a do końcowej klasyfikacji brano pod uwagę trzy najlepsze biegi każdej załogi.

Na pierwszym miejscu w kategorii „Open” bieg ukończyła załoga Marka Masłowskiego i Michała Masłowskiego, drugie miejsce zajęła załoga Mirosława Gąszcza i Karola Gąszcza, zaś miejsce trzecie zajęli ex aequo Marek Zastawski i Mateusz Źródłowski.

W kategorii „Ostróda” najszybsi byli Jacek Gołębiowski, Jan Chmura i Bartłomiej Muda (załoga LOK Stalowa Wola), drugie miejsce zajęli Edward Dec, Robert Dec, Kacper Cholewa i Michał Cholewa, a na trzecim miejscu uplasowali się Michał Siudy i Karol Węgliński.

Po regatach na wodach zalewu pojawiły się klubowe jachty, na których wszyscy chętni mogli pożeglować pod opieką sterników z Jacht Klubu Nisko.

Podczas całych regat było sporo żeglarskiej muzyki i zabawy z didżejami dla najmłodszych. Jednym z fundatorów nagród był Powiat Niżański, a puchary i nagrody dla zwycięzców wręczał m. in., obserwujący zmagania żeglarzy Starosta Niżański Robert Bednarz.