obecnie
6° C
jutro
21° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    22 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    656 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1059 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    78 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    84 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    118 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    268 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Pobity rekord czytania!

23 sierpnia 2017 11:58, autor: MBP
Policzono już wszystkich uczestników tegorocznej akcji popularyzującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam". Jak się okazało - w drugą odsłonę inicjatywy zaangażowało się 459 409 osób w całej Polsce. Także w Stalowej Woli starano się pobić rekord czytania w jednym momencie.

Przed Biblioteką Główną zgromadziły się dzieci i ich wychowawcy z Przedszkola nr 9, z Przedszkola Ene Due Rabe, PSP nr 7, PSP nr 12, Gimnazjum nr 5 oraz pracownicy biblioteki Uniwersyteckiej KUL– w sumie 287 osób – aby przez kilka minut wspólnie czytać książki.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Głównym celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Czytamy dla rozrywki i mile spędzonego czasu, bez dorabiania wielkiej filozofii. Podstawową formą uczestnictwa było zebranie 1 czerwca o godzinie 10.00 uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza – sprawozdania przez MBP. W poprzednim roku czytało w jednym momencie w całej Polsce 432 608 uczniów i innych miłośników książek, w tym jak się okazuje było ich więcej - 459 409 osób.

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, może dać dorosłym dobry przykład…

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.