obecnie
15° C
jutro
20° C
djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1546 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  609 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  160 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4096 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  1962 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3858 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4718 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Kolejny wielki sukces Kasi Chrapko z LO w Nisku

2 października 2017 10:41, autor: powiat-nisko.pl
W dniach od 9 do 11 września 2017 roku, odbyła się w Indiach, II Międzynarodowa Wystawa Wynalazków International Innovation Fair (IIF). To niesamowite wydarzenie miało miejsce w przepięknym mieście Visakhapatnam, graniczącym z Oceanem Indyjskim.

IIF została zorganizowana przez Indian Innovators Association, której gospodarzem był Andhra Pradesh, pod patronatem International Federation of Inventors Associations IFIA. Wzięli w niej udział wynalazcy z 30 krajów

Pośród dużej ilości uczestników, znalazła się uczennica niżańskiego „Ogólniaka” Kataryna Chrapko: - Miałam okazję do zaprezentowania innowacyjnego rozwiązania na tej prestiżowej wystawie. Zaszczytem było spotkać tak kreatywnych ludzi, nie tylko z Indii, ale również z innych krajów, jak USA, Niemcy, Chorwacja, Korea, Liban, Portugalia, Iran, Maroko i Syria.

Innowacyjne rozwiązanie, zaprezentowane przez Kasię, „Badanie urządzenia i metody dostarczania terapii do serca”, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony odwiedzających wystawę, czy też międzynarodowego jury, ale również honorowego sekretarza generalnego rządu Andhra Pradesh Sri Nara Chandrababu Naidu. Było to dla niej wyróżnienie, że mogła porozmawiać z honorowym sekretarzem na temat innowacyjności, jak również uściskać jego dłoń.

W czasie wystawy odbyły się warsztaty o charakterze międzynarodowym, na temat „Wspierania innowacyjnych przedsiębiorców i role transferu technologicznego”, które umożliwiły naszej uczennicy poszerzyć horyzonty w dziedzinie przedsiębiorczości, technologii i innowacyjności.

Podczas finałowej gali rozdania nagród z uczestnictwem honorowego sekretarza generalnego rządu Andhra Pradesh Sri Nara Chandrababu Naidu oraz Honorowego Ministra ITE & C rządu Andhra Pradesh Sri Nara Lokesh zostały wręczone medale.

Kasia była mile zaskoczona bardzo wysoką oceną prezentowanego przez nią wynalazku i uzyskaniem srebrnego medalu od międzynarodowego Jury oraz złotego medalu od Lebanese Innovators Society.

Innowacyjne rozwiązanie uzyskało również dwie nagrody specjalne od Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS oraz Union of Inventors from Morocco.

Organizatorom wystawy należą się podziękowania oraz słowa uznania za wspaniałą organizację oraz stworzoną przyjazną atmosferę. Jak mówi Kasia: - Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie i nawiązane kontakty z ciekawymi ludźmi pomogą mi w rozwoju drogi życiowej. Udział w wystawie był dla mnie wielkim wyróżnieniem i docenieniem moich osiągnięć.

Należy wspomnieć, że opiekunem naukowo – dydaktycznym projektu jest mgr Krzysztof Śnieżek, nauczyciel fizyki i informatyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.

Kasi i Panu Krzysztofowi Śnieżkowi serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu.


Komentarze czytelników (1)
 • Mohamed (1 rok, 7 miesięcy temu)

  Wyrucha ją jakis allah akbar to jej sie odechce :( szkoda dziweczyny zamiast tu zanalezc jakeigoś rodaka bedzie odgrywac słynna role "studentki z Erasmus"