obecnie
8° C
jutro
8° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Dobry ortodonta?
    638 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1045 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    63 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    75 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    110 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    259 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    613 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Becikowe samorządowe od 1 stycznia 2016

25 listopada 2015 09:06, autor: zomo
Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 13 listopada, radni miejscy przyjęli projekt uchwały w sprawie zasad udzielania jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Stalowa Wola, tzw. becikowe samorządowe.

Dzisiaj jedynym samorządem, który realizuje becikowe samorządowe dla osób, które mieszkają na terenie danego samorządu jest Kraków. Stalowa Wola będzie drugim miastem w Polsce, które będzie realizować tę ideę.

- Nie oczekuję, że w związku z wypłatą zapomogi, zwiększy się liczba urodzonych dzieci na terenie Stalowej Woli. Nie mamy złudzeń, dzisiaj nikt nie podejmuje decyzji o przyjęciu potomstwa na świat, przez wypłacenie tysiąca złotych. Jest to forma pomocy, docenienia wysiłku kobiety, to jest forma przywitania. Taka jest intencja tej uchwały. W tym roku u osób spełniających te kryteria urodziło się zaledwie 400 dzieci – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Becikowe przysługuje, jeżeli co najmniej jedno z rodziców dziecka stale zamieszkuje na terenie Gminy Stalowa Wola, bez przerwy przez okres co najmniej 24 miesięcy przed urodzeniem się ich dziecka i w dniu złożenia wniosku o zapomogę. Zapomoga przysługuje niezależnie od dochodu rodziny. Wniosek o becikowe wraz z wymaganymi dokumentami powinien być złożony nie później niż przed upływem 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.

Becikowe nie będzie przyznawane w momencie oddania dziecka do adopcji, zrzeczenia się praw rodzicielskich, czyli w przypadku czynników negatywnych, które świadczą o tym, że rodzice nie poczuwają się do odpowiedzialności za dzieci.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.