obecnie
12° C
jutro
21° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    203 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    742 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1139 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    165 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    163 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    297 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    355 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Pomagają, aby uchronić przed zamarznięciem

7 lutego 2018 08:22, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
Stalowowolscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne „Bezdomni”. To właśnie w okresie zimowym funkcjonariusze każdego dnia zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj zrujnowane budynki, altanki działkowe, klatki schodowe. Policjanci każdego roku w okresie zimowym monitorują sytuację osób bezdomnych. Odnajdując takie osoby proponują pomoc. Między innymi przewiezienie do miejsc, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i bezpiecznie spędzić noc.

Wczoraj po południu policjanci kontrolowali miejsca, w których wcześniej przebywali bezdomni. Były to szałasy przy ulicy Przemysłowej, zrujnowane budynki przy ulicy Okulickiego oraz rejon pod wiaduktem. W trakcie patrolu po godz. 17 w rejonie wiaduktu przy ulicy Okulickiego policjanci ujawnili 62-letniego bezdomnego mężczyznę. Funkcjonariusze zaproponowali mu pomoc, jednak mężczyzna nie chciał z niej skorzystać.

Wczoraj tuż po godz. 23.30 mieszkaniec miasta poinformował o leżącym przy ulicy 1-go Sierpnia mężczyźnie. Policjanci znaleźli tego człowieka, który był kompletnie pijany i miał problemy z utrzymaniem równowagi i poruszaniem się. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 56-letni bezdomny. Dla jego bezpieczeństwa przewieźli mężczyznę do komandy do wytrzeźwienia.

Jeżeli widzimy człowieka leżącego na śniegu, któremu w wyniku zimna grozi niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, zareagujmy. Wystarczy zatrzymać się na chwilę, zadzwonić pod numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Pozostańmy tam do momentu przyjazdu służb, aby w razie konieczności udzielić wskazówek.

Każde zgłoszenie związane z zagrożeniem życia bądź zdrowia ludzkiego zostanie natychmiast sprawdzone. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec osób, które zwłaszcza zimą mogą potrzebować naszej pomocy.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.