• Koszulki sportowe
    614 wyświetleń

Twierdza Stalowa Wola zdobyta

1 grudnia 2015 13:03, autor: zomo
W ostatnim w tym roku piłkarskim meczu ligowym Stal Stalowa Wola uległa na swoim stadionie Radomiakowi. Była to jej pierwsza w tym sezonie porażka na swoim terenie.

„Stalówka” przystąpiła do meczu osłabiona brakiem aż czterech piłkarzy podstawowego składu. Bez Radosława Mikołajczaka, Marcina Kowalskiego, Dawida Jabłońskiego i Michała Bogacza. I, niestety, znalazło to odbicie w końcowym wyniku.
W wyjściowym składzie Radomiaka doszło do prawdziwej rewolucji. W porównaniu do zestawienia sprzed tygodnia trener Jacek Magnuszewski zdecydował się aż na sześć zmian. Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawił się Piotr Banasiak, który zastąpił podstawowego do tej pory Michała Kulę. Dodatkowo do składu wrócili Maciej Wasilewski, David Kwiek i Krystian Puton. Od pierwszej minuty na murawie zagrali również Leandro Rossi i Norbert Jędrzejczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Już w pierwszych minutach Stal miała dwie okazję do zdobycia gola, ale za każdym razem doskonale interweniowała radomska defensywa. W odpowiedzi szansę miał Leandro Rossi, ale Brazylijczyk w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Tomasza Wietechy.
W 13. minucie, po juniorskim błędzie Krystiana Wrony, który zwlekał z wybiciem piłki, a w konsekwencji podarował ją Ropskiemu. goście objęli prowadzenie. Piłkę do bramki skierował król strzelców rundy jesienne Brazylijczyk Leândro. Było to 14 jego trafienie w tym sezonie. Kilkanaście minut później Leândro był bliski podwyższenia wyniku, ale na nasze szczęście uderzył nad bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy bardzo dobrą okazję na wyrównanie zmarnował Mateusz Kantor. Obrońca Stali znalazł się praktycznie sam na sam z bramkarzem Radomiaka, uderzył mocno z 12 metrów, ale… niecelnie.

Po zmianie stron Stal ruszyła odważnie do ataku. Sam na sam z Banasiaka znalazł się Płonka, ale górą był młody bramkarz zespołu gości.

Wszystko co najważniejsze w drugiej odsłonie spotkania wydarzyło się w ciągu zaledwie 12 minut pomiędzy 67. a 79. minutą. W tym czasie padły aż cztery bramki!

Strzelanie rozpoczął Przemysław Oziębła, który wykorzystał nieporozumienie pomiędzy Maciejem Wasilewskim i Piotrem Banasiakiem. Jednak radość Stali z remisu nie trwała długo.
Dwie minuty później bardzo dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Sulkowski, a Maciej Świdzikowski pewnym strzałem wyprowadził „Zielonych” na prowadzenie.

Kolejny cios padł pięć minut później, kiedy to bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Dawid Przezak, ale po chwili kolejne trafienie zanotował Maciej Świdzikowski. Kapitan przyjezdnych ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Radomiaka Radom.

Po 19.kolejkach obydwie drużyny mają po tyle samo punktów i sąsiadują ze sobą w tabeli – Radomiak jest siódmy a Stal ósma.

Stal Stalowa Wola 2:3 Radomiak Radom
Bramki: Oziębała 68, Przezak 74 – Leândro 13, Świdzikowski 70, 78

Stal: 1. Tomasz Wietecha – 9. Adrian Bartkiewicz, 5. Grzegorz Wawrzyński, 4. Krystian Wrona, 7. Mateusz Kantor – 2. Michał Mistrzyk (72, 11. Dawid Przezak), 8. Michał Kachniarz, 13. Przemysław Stelmach (72, 17. Kacper Siudak), 10. Damian Łanucha (82, 23. Paweł Giel), 26. Przemysław Oziębała – 18. Tomasz Płonka.

Radomiak: 1. Piotr Banasiak – 95. Maciej Wasilewski, 4. Maciej Świdzikowski, 22. Norbert Jędrzejczyk, 19. Bartosz Sulkowski – 7. Krystian Puton (74, 28. Paweł Wolski), 10. Mateusz Radecki, 32. David Kwiek, 9. Leândro (77, 18. Chinonso Agu), 21. Dariusz Brągiel (90, 8. Jakub Cieciura) – 96. Krzysztof Ropski (90, 15. Przemysław Śliwiński).

żółte kartki: Oziębała, Bartkiewicz, Łanucha, Płonka – Świdzikowski, Sulkowski, Agu.

czerwona kartka: Tomasz Płonka

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)