obecnie
15° C
jutro
20° C
Wiklina 2019 -
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1566 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  618 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  169 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4112 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  1976 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3878 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4730 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Gimnazjaliści odwiedzili niżańskie szkoły ponadgimnazjalne

27 marca 2018 20:59, autor: powiat-nisko.pl
W środę, 21 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego oraz w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, odbył się Dzień Otwarty. Był on doskonałą okazją do zapoznania się gimnazjalistów z ofertą edukacyjną naszych szkół na rok szkolny 2018/2019.

W tym roku, po raz kolejny, obie niżańskie szkoły zdecydowały się na zorganizowanie wspólnego Dnia Otwartego. Gimnazjaliści z powiatu i nie tylko mogli w ciągu jednego dnia zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną zarówno szkoły ogólnokształcącej, jak i technicznej.

W LO przybyłych gości przywitała dyrekcja szkoły: Jerzy Stelmach, Beata Wasyl oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Drapała i Marcin Dziedzic. „Czarnieckiego” odwiedzili przedstawiciele szkół gimnazjalnych z powiatu niżańskiego, janowskiego i stalowowolskiego. Po przedstawieniu przez dyrektora oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny gimnazjaliści rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Wzięli aktywny udział w przygotowanych pokazach fizycznych, biologicznych, matematycznych i geograficznych. Rozwiązywali quizy humanistyczne z przedmiotów ścisłych i języków obcych. Na najlepszych czekały cenne nagrody w postaci „piątek na start”, nagród rzeczowych oraz przygotowanych przez uczniów smakołyków.

Licealiści odpowiadali na pytania gimnazjalistów dotyczące profili oraz atmosfery w „Czarnieckim”. Podkreślali atuty szkoły: stuletnią tradycję, objęcie uczniów programem stypendialnym Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków, udział w projekcie „Erasmus+” oraz wysokie wyniki maturalne i liczne sukcesy uczniów w konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się informacje na temat oferty edukacyjnej niżańskiego ogólniaka. Liceum na nadchodzący rok szkolny oferuje kształcenie w klasach o profilach: humanistyczno – prawniczym, medycznym, politechnicznym, przyrodniczym i ekonomicznym.

RCEZ, które również w tym dniu zorganizowało Dzień Otwarty, ugościło około 300 uczniów. Gimnazjaliści z powiatu niżańskiego i nie tylko przyjechali do „Elektryka” w Nisku, by obejrzeć szkołę z bliska. Tuż przy samym wejściu głównym, umieszczony był punkt informacyjny, który zapewniał sprawne i bezpieczne poruszanie się po budynku. Dyrektor szkoły, Wacław Piędel oficjalnie witał dwie tury zwiedzających i przedstawiał pokrótce ofertę szkoły. Tego dnia szkołę odwiedził również Wicestarosta Niżański Adam Mach.

Samorząd Uczniowski zapraszał gimnazjalistów do wspólnej zabawy. Koło fortuny i Quiz na smartfony, cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży.

Zgodnie z przygotowanym harmonogramem uczniowie RCEZ oprowadzali gości po szkole, gdzie czekały na nich ekspozycje, wystawy i pokazy. Trasy zwiedzania obejmowały m.in.: pracownie elektryczne, mechatroniczne, energetyki odnawialnej, elektroniczne, informatyczne, ekonomiczne, języka niemieckiego, halę sportową, bibliotekę i warsztaty szkolne. Ponadto nauczyciele przygotowali pokazy fizyczne, geodezyjne i opowiadali o prowadzonych w szkole projektach unijnych.

Na auli i w holu, dodatkowo odbywał się „festiwal zawodów”, prezentacja oferty szkoły i prezentacja klasy wielozawodowej w tym fryzjerek, cukierników i kucharzy, którzy zapewnili słodkości i gorący posiłek w ten mroźny dzień. Dzięki niżańskiej restauracji „Gospoda”, która zasponsorowała gorący żurek oraz uczniom odbywającym praktyki w tej firmie, zapachniało świętami i niepowtarzalnym klimatem

W ofercie szkoła proponuje naukę na kierunkach technik: elektryk, energetyk, elektronik, informatyk, mechatronik, telekomunikacji, systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, grafiki i poligrafii cyfrowej, ekonomista, organizacji reklamy, obsługi turystycznej, geodeta, odlewnik, a także profile: mundurowy oraz sportowy.

W szkole branżowej I stopnia uczniowie będą mogli kształcić się w klasie wielozadaniowej (mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, fryzjer, kucharz, wędliniarz, cukiernik, dekarz, blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, stolarz, sprzedawca, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, krawiec) oraz w klasach o specjalności: elektryk, elektromechanik, monter automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za to, że odwiedzili szkoły średnie prowadzone przez Powiat Niżański i zapoznali się z ich ofertą edukacyjną.

Dziękujemy Dyrektorom szkół gimnazjalnych za umożliwienie swoim uczniom wzięcia udziału w Dniach Otwartych naszych szkół.

Jednocześnie pragniemy podziękować dyrekcjom szkół, wszystkim nauczycielom i pracownikom oraz uczniom za zaangażowanie i pracę w organizacji Dni Otwartych.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.